Sahi, “Lassie”nin efendisi şimdi ne yapıyor?

44 kitchen 33a

60’lı yıllarda milyonlarca televizyon seyircisini ekranların önüne çeken dizi “Lassie” nin çocuk efendisi Timmy Martin, gerçek hayatta yerini zorlukla bulan oyunculardan.

Televizyon ekranlarında yayınlandığı ilk tarihlerden itibaren, tekrarlarıyla da şimdi 30’lı ve 40’lı yaşlarda olan seyircilerin çocukluk anılarında önemli bir yer tutan “Lassie”, unutulmaz bir dizi olarak hafızalardaki yerini koruyor.

Dünyanın en popüler köpeği “Lassie”nin filmdeki efendisi küçük Timmy Martin’in yaşamı diziden sonra pek de arzu ettiği gibi olmamış. Martin’i canlandıran oyuncu Jon Provost (63) röportajlarında da dile getirdiği gibi, yıllarca depresyonla boğuşmuş. “Lassie bana şöhret kazandırdı; ancak zengin yapmadı” diyen oyuncu, yedi yaşındayken şöhreti yakalamış yakalamasına ama 14 yaşına geldiğinde “Timmy”dönemi kapanmış. Diziyi uzatma teklifini de o dönemler kabul etmediği için hata yaptığını kabul eden oyuncu, irili ufaklı başka rollerde oynasa da pek bir faydası olmamış.

Jon Provost psikoloji eğitimi aldıktan sonra pedagog olarak çalışmış, hatta bir süre emlakçılık bile yapmış. Gerçek hayatta bir türlü yerini bulamayan oyuncu yıllar yılı alkol problemi ve depresyonla boğuşmuş.

Birlikte iki çocukları olan Sandy Goosens ile olan evliliğini de yüretemeyince boşanan oyuncu, yıllar sonra bir imza gününde yazar Laurie Jacobson (foto) ile tanışarak, içine düştüğü derin boşluktan çıkabilmiş.

Daha sonra evlendiği ve hala birlikte yaşadığı Jacobson’dan ruh ikizi olarak bahseden Provost, özürlü insanlara yardım için yine köpeklerle çalışıyor ama bu kez kamera önünde değil, gerçek hayatta…

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com