Tipografi buz kalıbında bitki ve saç telidir

Petra Blahova My Garden6_905 Petra Blahova My Garden7_905 Petra Blahova My Garden10_905

1 moniquegoossensletterhaar_akopie1 moniquegoossensletterhaar_ekopie1 moniquegoossensletterhaar_hkopie1kopie moniquegoossensletterhaar_skopie1

İngiltere temelli grafik tasarımcı Petra Blahova çiçek ve meyve kullanarak, alfabetik buz kalıplarından, Hollandalı tasarımcı Monique Goossens ise saç tellerinden tipografi tasarlıyor. 

Görsellikle ilgili ne varsa ilgi duyduğunu söyleyen Blahova, aslen Prag kökenli. İki yıl Belfast’ta yaşayan tasarımcı eğitimine İngiltere’de devam etmiş. Grafik tasarımı eğitimini tamamladıktan sonra The Lakes olarak da bilinen, Kuzey-Batı İngiltere’de bulunan dağlık bölge Lake District’e (Kendal) yerleşmiş ve hala orada yaşıyor ve çalışıyor.

“Her türlü malzemeden tipografi yaratılabilir” diyen grafik tasarımcı Petra Blahova‘nın tipografik serisi “My Garden”da kullandığı bitki ve mevyeler buz kalıplarının ölçüsüne göre özenle tasarlanmış.

Tasarımcı Monique Goossens ise çöpte veya banyoda bulduğu saç öbeklerini tipografiye dönüştürüyor. Monique Goossens’in çalışmaları tasarım ve organik sanatı bir araya getiriyor.

Daha önce benzerine rastlanmayan bu font, yerleşik olan zihniyetin sınırlarını oldukça zorluyor. “Yüzlerce saç telinden oluşan harfler bana göre kara kalemle çizilmiş gibi duruyor” diyen Design Academy Eindhoven mezunu tasarımcı, fotoğraf ve tasarım ilişkisini sevdiğini söylüyor.

Meydan okumayı ve kendini sürekli meşgul tutmayı seven Blahova’nın işlerini incelemek için tıklayın. Monique Goossens’in sıradışı işlerini incelemek için tıklayın.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com