2014’te tasarımcıların kararları neler?

shutterstock_62795851

Biri ofisini büyütmek istiyor, diğeri web sitesini yenilemek, bir başkası zamanını daha iyi kullanmak derdinde. İşte bazı isim sahibi uluslararası tasarımcıların kendinizi bulacağınız yeni yıl kararları.

“Daha fazla insanla çalışmak”

“Eğer 2013 bana bir şey öğrettiyse, o da genişleme ve ortak çalışmanın anahtar kelimeler olduğudur” diyor Studio Mister olarak da bilinen tasarımcı Mike Sullivan. Dijitale olan özel merakı ve yeteneği ile de bilinen tasarımcı, profesyonel anlamda kararlarının işinde en iyi olanlarla birlikte genişlemek; en önemlisi tasarım endsüstrisinin dışında serbest çalışan, şahıs veya ekiplerle işbirlikleri kurmak ve daha fazla deneysellik olduğunu söylüyor.

“Yeni teknolojileri deneyimlemek”

“Yeni teknolojileri deneyimlemek ve güvenli sahaların dışına çıkmak, kararlarımın başında geliyor. Bazı yan projelerle bu kararlarımı uygulamaya başladım bile ama yeni bir program dili öğrenmek de istiyorum.” diyor web tasarımcı ve motion grafik sanatçısı Thomas Davis. Davis yeni yıl kararlarını, ‘yaptığım işlerin üretim süreçlerini de anlatmak, yazmak istiyorum. Portfolyomu da böyle hazırladım. Yani listelemek değil, yaptığım işleri nasıl yaptığımı adım adım insanlara göstermek, bir motion grafik parçasının nasıl bir araya geldiğini anlatmak ve paylaşmak istiyorum’ şeklinde özetliyor.

“Ofisin ya da stüdyonun dışına daha sık çıkmak”

Tasarım ajansı DMSQD‘nin coşkulu ama biraz bıkkın kurucusu Kyle Wilkinson 2013’ü stüdyoyu büyütmekle ve bu yüzden çok çalışarak geçirmiş.
“Bu yıl biraz daha fazla ofisin dışına çıkmak ve birtakım etkinliklere katılabilmek istiyorum. Mesela Barselona’daki OFFF’a gitmek, New York’ta bazı müşterilerle görüşmek gibi. Ayrıca daha fazla ortak projeler yapmak da var ki çok enteresan sonuçlar çıkabiliyor” diyor.

“Ekibimi daha fazla işe dahil etmek”

We Make Awesome Sh.it ‘ten Rob Hampson’un 2014 kararı net: “Müşterilerimizle daha yakın olmak ve tasarım süreceni bilemek… Çalıştığımız herkes takımımızın bir parçası. Bu nedenle her bir projenin her aşamasında dahil olmalarını istiyorum. Kişisel kararlarıma gelince, başladığım ama bitirme imkanım olmayan projeleri artık finalize etmek istiyorum ki eminim herkes aynı şeyi söylüyordur, öyle değil mi?”

“Web sitemin relansmanını yapmak”

“Eski yıl bitti ve yeni yıl şimdiden enteresan ve baştan çıkarıcı projelerle dolu bir sene olma yolunda” diyen tasarımcı Tom Müller, üç yıldır üzerinde çalıştığı kendi web sitesi helloMuller’i artık nihayete erdirmek istiyor. Yine de istediği kıvama getirmesi ve tam anlamıyla bitmesi 2015’e sarkacak gibi.

“In-house’tan ajansa geçmek”

14 senedir in-house tasarımcı olarak çalışan Benjamin Green, bir ajansa atlama girişimini bu yıl gerçekleştirmek istiyor. Yaptığı işi sevse de artık değişime ihtiyaç duyuyor. Eğer bu adımı şimdi atmazsam da bitirilmeyi bekleyen fontlar var. Aslında her zaman o alanda çalışmak istedim ve “hard drive”ım çoktan ‘çıkarın beni buradan’ diyen fontlarla yüklü.

“İnsanları çıplak resimlemek”

3D World Magazine’in teknik editörü Rob Redman‘ın 2014 için artistik bir planı var: ” 3D sanatçılar bana hep tavsiye sorarlar ve ben de çoğu zaman formu ve ışığı anlamaları için canlı modelle çalışabilecekleri derslere katılmalarını söylerim. Ben de 2014’te ne zamandır uğraşmadığım, kendi yeteneklerimi hatırlayacağım bir sınıfa girip , Cintiq veya kalemle resim yapacağım.

“Parasal konuları düzene koymak”

Manchester temelli kreatif insan Andy Cooke, 2014’te parasal mevzularını ilk ve son kez yoluna koymak istiyor. Karısıyla bu yüzden ciddi tartışmalar yaşadığını belirten Cooke, bu konuyu ele alıp sonsuza kadar huzurlu olmak istiyor.

“Zamanı daha iyi kullanmak”

2013’te baba olan tasarımcı Craig Ward için boş zaman iyice kıymete binmiş. Bu yüzden 2014’te yaptığı işi devam ettirirken, gerçekten yapmak istediklerine zaman ayırmak istiyor.

“Ajansı büyütmek”

Cake ‘in yöneticisi Thiago Maia için 2013 başarılarla dolu bir yıl olmuş. Şimdi daha fazlasını istiyor. Maia, ‘yeni ve taze müşterileri Cake’e çekmek ve ajansı büyütmenin üzerinde yoğunluklu çalışmak istiyorum. Bunun soucunda da bizimle çalışacak birkaç iyi adama ihtiyaç olacak. Animasyoncu ve yönetici olarak sınırlarımı zorlayıp 3D’yi daha fazla öğrenmek, stop-motion ve belki de birkaç basılı işten oluşan özel projelere de vakit ayırabilmek kararlarım arasında.

via

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com