2013’ün en iyi albüm kapakları belli!

white_lies_winner_best_art_vinyl_awards1-620x620

upl481

Müzik otoriteleri 2013’ün en iyi albümlerini seçedursun, 9. kez gerçekleşen uluslararası yarışma Art Vinyl Awards, global oylarla en iyi albüm kapağı tasarımlarını seçti. Sanat ve müziği birleştiren yarışmanın galibi, Michael Kagan’ın yağlı boyayla yaptığı White Lies albümü Big TV.

Sanat yönetmenliğini Big Active‘den Gerard Saint ve Markus Karlsson‘un üstlendiği, Michael Kagan tarafından yağlıboyayla resimlendiği White Lies‘ın Big TV albümünün kapağı birinci seçildi. İkinci Dan le Sac Vs Scroobius Pip‘in Paul Jackson tarafından tasarlanan Repent Replenish Repeat albümü, üçüncü ise Bonobo‘nun Leif Podhajsky imzalı The North Borders albümü. Tüm listeyi görmek için tıklayın.

Best Art Vinyl Awards kurucusu Andrew Heeps kendisini de şaşırtan bu sonuçla ilgili, dijital müzik formatlarının hüküm sürdüğü zamanımızda, insanların geleneksel resim tekniğinin müzikle birleşmesini sevmelerini ilginç buluyor.

Andrew Heeps bu yarışmanın organizatörü ve kurucusu olmanın haricinde yine aynı ismi taşıyan, plak çerçevelerini (Play & Display Flip Frames) ilk kez tasarlayan ve üreten firmanın da sahibi.

Art Vinyl ayrıca en iyi plak kapaklarının dünyanın dört bir tarafında sergilendiği, plak satışlarını destekleyen ve sanatla birleştiren göz alıcı bir proje.

Art Vinyl’da kazanan 50 plak kapağı sergisi ve satışı Birmingham, Londra ve Oxford’daki Malmaison otellerinde 31 Ocak 2014 tarihine kadar gerçekleşiyor.

 

 

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com