2014 onların yılı olacak!

Kimileri hep yıldız kalsa da, talih 2014’te bazı yeni isimlerin yüzüne gülüyor.  Michael Fassbender’i birinci sıraya yerleştiren sinema rehberi Total Film, bu sene yıldızı parlayacak olan 50 oyuncuyu seçmiş. İşte o listenin ilk 10’u:

michael-fassbender-hd-wallpapers

1. Michael Fassbender

Çizgi roman uyarlamalarından (X-Men: Days Of Future Past) tutun, güçlü dramlara, (12 Years A Slave) Fassbender’in hakkından gelemeyeceği tür yok gibi. Oscar’a en iyi oyuncu dalında aday gösterildiği 12 Years A Slave filminde rüştünü ispatladığı ve harika eleştiriler aldığı için 2014 onun yılı.

gal-gadot-3

2. Gal Gadot

Fast & Furious’un üç filminde yer aldıktan sonra, İsrailli güzel oyuncu 2015’te tüm eleştirilere rağmen Batman Vs Superman’de Wonder Woman olarak karşımıza çıkacak. Bir gişe filminde bu rolü kapmak herkesin harcı olamaz.

Eva-Green-eva-green-242703_1280_1024

3. Eva Green

Çizgi roman uyarlamaları bu etkileyici Fransız kadını seviyor. Kötü kalpliyi oynama becerisi olan Eve Green 300: Rise Of An Empire ve Sin City: A Dame To Kill For’daki şehvetli ve tehlikeli kadın rolleriyle 2014’te de “kalpsizliğiyle” sinemanın aranan yüzü olmaya devam edecek.

matthew-transformation-0

4. Matthew McConaughey

Herkes bir zamanların romantik komedi yıldızının kariyerinin dönmesine ve böyle bir listeye dahil olmasına şaşabilir. McConaughey bugünlerde Hollywoood’un üzerine oynadığı ve paraya para demediği ön sıradaki aktörlerin başında yer alıyor. Aslında 2011 ve 2012 de onun yıllarıydı, 2014 ise AIDS dramı The Dallas Buyers Club ve The Wolf Of Wall Street filmleriyle isminin altın harflerle yazılacağı bir tarih.

new-wolf-of-wall-street-trailer-leonardo-dicaprio-is-the-wealthiest-stockbroker-in-the-world

5. Leonardo DiCaprio

Çocukluktan beri sinemanın en önemli aktörlerinden olan DiCaprio’nun yanlış bir şey yapmasına imkan yok gibi. Bebek yüzlülükten, her rolün hakkını veren aktörlüğe geçişi ve orada sabit kalmayı becermesiyle, 2014’te de daha önce üç kez aday gösterildiği ve nihayet garantilediği The Wolf Of Wall Street’teki rolüyle sinemanın olmazsa olmaz isimlerinden.

emily-blunt-10

6. Emily Blunt

Kırıcı alaycılık onun ruhunda var. “Kirlenmekten” ürkmeyen güzel oyuncu, 2012’de Looper’da kazandığı başarısından sonra bilim kurgu dünyasına dönerek Edge Of Tomorrow’da savaşçı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Into The Woods’daki fırıncının karısı rolüyle 2014’e damgasını vuracağı garanti.

bk_10-dakota-singles_2220_LY1.JPG

7. Dakota Johnson

21 Jump Street, The Social Network gibi büyük beğeni toplayan filmlerde boy gösteren 24 yaşındaki, Teksas temelli oyuncu, bu yılki küçük bütçeli Fifty Shades Of Grey filmiyle ismini sağlamlaştıranlardan. 2014’te onu sadece Anastasia Steel olarak değil, Need For Speed ve Shakespeare uyarlaması Cymbeline’de göreceğiz.

Jamie Dornan

8. Jamie Dornan

BBC’de yayınlanan The Fall isimli dramı bilenler, onu da bilir. Belfast temelli oyuncu ikinci sezonda da yer alıyor. Vizyona girmesi 2015’i bulacak olan Fifty Shades Of Grey’in oyuncularından bir diğeri de o. İlk çekimleri ve fragmanı tıklanma rekoru kıran filmin oyuncusu şimdiden zirveye tırmanıyor.

mystique-jennifer-lawrence-x-men-days-of-future-past1

9. Jennifer Lawrence

Winter’s Bone’daki rolüyle Oscar adayı olmasından dört yıl ve Silver Lilings’deki başarısıyla Oscar’ı kapmasından bir yıl sonra, Jennifer Lawrance en heyecan verici kadın oyunculardan biri olmaya devam ediyor. 2014’te de durum değişmeyecek: American Hustle, Hunger Games: Mockingjay Part 1, Serena, X-Men: Days Of Future Past…

ben-affleck-batman

10. Ben Affleck

ABD’de oyunculuk kariyeri ile başlayıp, yönetmenliğe geçtikten sonra ise hem oyuncu, hem yönetmen olarak kendine hayran bırakan bir başka isim var mıdır acaba? Belki Clint Eastwood için de aynı şey söylenebilir. Kariyerinin en büyük rolü kabul edilen ve 2015’den önce göremeyeceğimiz Batman Vs Superman filmi 2014’ün sinema manşetlerini dolduracak besbelli. Affleck’i aynı zamanda Gone Girl uyarlamasında göreceğiz…

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com