Çin Televizyon Cumhuriyeti’nden 80’ler Portreleri

popup_01 popup_02 popup_03 popup_04

Çin’e pek çok ülkeden sonra gelen televizyonun önemli bir statü sembolü, önünde fotoğraf çektirmenin yaygın olduğu dönemlere ait fotoğraf arayışına giren Thomas Sauvin ve Erik Kessels’in projeleri, ME TV isimli şahane bir kitap olarak karşımızda.

ME TV, Thomas Sauvin ve Erik Kessels’in Beijing’de ortaya çıkardıkları bir kitap projesi. Televizyonun gelmesiyle birlikte Çin’deki dönüşüme işaret eden belgeler bulmak için bit pazarlarında dolaşan ikili binlerce fotoğraf arasından bulduğu sekiz fotoğrafa hayran olmuş.

60’larında bir kadının belirli (gururlu) pozda televizyonunun önünde çektirdiği bu fotoğraflarda değişen tek şey, pantolonu dışındaki kıyafetleri. Onun dışında ne ifadesinde ne de (küçük parmağın duruşu bile aynı!) jestlerinde bir fark yok.

300 adet basılan, sayfalara elle yerleştirilen sekiz adet fotoğraf baskısının bulunduğu ME TV kitabı, hem televizyonun statü sembolu olduğu zamanlara götürüyor, hem de kavramsal bir proje olarak dikkat çekiyor.

Satın almak için tıklayın.

Erik Kessels dergi olarak büyük hayranlık beslediğimiz Hollandalı bir küratör. Aynı zamanda sıradışı yaklaşımlarıyla da bilinen reklam ajansı KesselsKramer’in kurucusu.

via

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com