Deneyim tasarımında Japonya farkı

main2

Japonya temelli ajans teamLab‘in Hong Kong Arts Centre’da gerçekleşen “Distilling Senses: A Journey through Art and Technology in Asian Contemporary Art” sergisi için interaktif WLAN* toplarıyla hazırladığı enstalasyon büyüleyici bir deneyim yaşatarak hafızalara geçti.

Geçtiğimiz hafta Hong Kong Arts Centre’a gidenlerin karşılaştığı, teamLab imzalı “Homogenizing and Transforming World” enstelasyonu, ziyaretçilerin en çok büyülendiği işlerden biri olarak kendinden sıkça söz ettirdi.

Dev akıllı balonların insanların hareketlerine göre şekil aldığı, ses çıkardığı, renkten renge geçtiği bu yapıt, “Distilling Senses: A Journey through Art and Technology in Asian Contemporary Art sergisi kapsamında çeşitli Asya kökenli sanatçıların katılım gösterdiği işlerden biriydi.

* Kablosuz Yerel Alan Ağı – WLAN (Wireless Local Area Network) Teknolojisi, kablolu iletişime alternatif olarak uygulanan, RF (Radyo Frekansı) radyo teknolojisini kullanarak havadan bilgi alışverişi yapmayı sağlayan, amaçlı radyo işaretlerinin belirli bir frekans kanalında iletildiği, karasal (terrestrial) esnek bir iletişim yöntemidir.

Mobil cihazlar üzerinde bulunan wireless card yardımı ve kablosuz ADSL modem vasıtası ile veri iletişimi için kablo kullanmadan internete girebilir yada cihazları kablosuz ortamda konuşturabilirsiniz.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com