Tasarım Bienali Açık Çağrı Başvuruları için son iki hafta!

4tasarin-bianeli

2. İstanbul Tasarım Bienali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından “Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” başlığıyla, Zoë Ryan küratörlüğünde 18 Ekim-14 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bienale katılmak isteyenlerin manifestolarını göndermeleri için son başvuru tarihi 1 Şubat 2014.

Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil başlığı altında Zoë Ryan küratörlüğünde gerçekleştirilecek 2. İstanbul Tasarım Bienali, bugünün tasarım çalışmalarının bir portresini çizmeyi hedefliyor.

Bienal, tarih boyunca, sınırsız diyaloğu besleyen, radikal bir süreç olarak sorgulamanın peşinden koşan ve hedef beyanları olarak işlev gören manifestoların, sadece metinlerin üretiminde değil, eylem, hizmet, kışkırtma veya nesne olarak nasıl yeni baştan icat edilebileceği fikrini sorguluyor.

Bienale katılmak isteyenlerin, imge, animasyon, video, grafik, diyagram ve/veya metin formunda, ama bu formlarla sınırlı da olmayan manifestolarını, 1 Şubat 2014 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.

Bienalin teması ve başvuru koşullarıyla ilgili detaylı bilgiler tasarimbienali.iksv.org adresinde yer alıyor. 2. İstanbul Tasarım Bienali hakkında 2. İstanbul Tasarım Bienali, toplumun yeteri kadar incelenmemiş veya göz ardı edilmiş alanlarına ışık düşürecek ve tasarlanmış, kurgulanmış çağımız hakkında daha fazla araştırma ve fikir alışverişini kışkırtacak yeni tutum ve duyarlıkları teşvik eden manifestoları (metinler, eylemler, hizmetler, nesneler veya başka şeyler) bekliyor.

2. İstanbul Tasarım Bienali, geleceği hayal ederken gündelik gerçekliklere yaslanabilen tasarımlara ve dünyayla ilişkiye geçme, dünyayı görme ve anlamlandırma biçimlerimizi dönüştüren yenilikçi yaklaşımlar benimseyen projelere yer verecek.

Bienal mekânları ve ana serginin yanı sıra bienal kapsamında gerçekleştirilecek akademi programı, atölye çalışmaları, tasarım yürüyüşleri, yaratıcı film kuşağı, seminer ve paneller gibi etkinliklerin ayrıntıları 2014 yılında duyurulacak.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com