Daft Punk’ın prodüktörü !f İstanbul’a geliyor!

todd-edwards-daft-punk-500x342

Ewan_2022_Final

!f İstanbul’a müzik cephesinden bakacak olursak, John Lennon’nun ‘Eğlenerek kaybettiğin vakit, kaybedilmiş değildir’ sözüyle sunulan programda,  klasikleşen partileri dışında, Daft Punk’ın prodüktörü Todd Edwards’ın da yer alacağı özel sohbetlerden, pop-up etkinliğe ve bir dizi müzik filmine kadar, yine dolu bir program var karşımızda. Etkinliklere bir göz atalım.

‘Dijitalden analoga, kendi sesini yaratmak: Ewan Pearson’la bir sohbet’

Eğer tanınmış bir müzisyenin müzik prodüksiyon tekniklerine merak duyuyorsanız, !f İstanbul’un açılış partisi için Istanbul’a gelecek olan İngiliz müzik prodüktörü, söz yazarı, remix sanatçısı Ewan Pearson (foto 2), Protools, Logic ve Ableton Live yazılım programları üzerine çalışma tekniklerini ifşa edecek.

Ewan Pearson’ın atölyesi sadece dijital prodüksiyon ile sınırlı kalmayıp, dijital ve analog kurulumları yaratıcı bir şekilde birleştirerek kendisi için en verimli stüdyo düzenine nasıl kavuştuğu konusunda bir konuşma yapacak. Pearson’ın miks ve prodüksiyon felsefesi belli bir metoda bağlı kalmadan, olabilecek en iyi kişisel kombinasyon için esnek olabilmeyi araştırmak üzerine kurulu.

Yer  Salt Beyoğlu

Tarih  16 Şubat Pazar / Sunday, February 16th

Saat  18.00 – 19.00

Dil İngilizce (Türkçe Simultane Tercüme) 

Moderatör: Rhiannon Davies

90’lardan bugüne House müzik ve bir müzik türünü yeniden şekillendirmek: Todd Edwards’la bir sohbet’

!f music 2014 film programında yer alan ve 2013’te New York’ta gerçekleşen Red Bull Music Academy sırasında çekilen belgesel Ne Fark Eder?: Müzik Yapmaya Dair Bir Film, müziğin yaratım süreçleri üstüne bu yılın en ilham veren filmlerinden.

Todd Edwards bu film vesilesiyle İstanbul’da (ve hemen filmin ardından da Red Bull Music Academy’nin filmi kutlamak üzere vereceği partide çalıyor olacak.)

90’ların başında House müziğe getirdiği farklı yorumla efsanelesen ayrıca Daft Punk’ın Discovery ve Random Access Memories albümlerinde de prodüktör kimliğiyle karşımıza çıkan, kimi zaman da mikrofonu eline alıp sesiyle de şarkıların parçası olan New Jersey’li Todd Edwards, karşısında Red Bull Music Academy web dergi editorü ve eski Resident Advisor yazarı Todd L. Burns ile, sevdiği seslerden, ilham kaynaklarından ve kariyerinde iz bırakan anlardan bahsediyor olacaklar.

Yer Salt Beyoğlu

Tarih 18 Şubat Salı 

Saat 16.00 – 17.00

Dil İngilizce (Türkçe Simültane Tercüme) 

Moderatör Red Bull Music Academy Online Dergi Editörü Todd Burns

!f Müzik Pop Up Etkinliği

Jem Cohen, ilk defa bu etkinlikle promiyerini yapacağı yeni projesinde, ses ve görüntünün birlikteliklerini değişik biçimlerde keşfetmeye koyuluyor. Bu performans için özel olarak bir araya getirdiği 3 yeni kısa filmiyle bizi sağanak yağmurlu şehir manzaralarının, gece ve müzelerin gizemli dünyasına, müzisyen arkadaşlarının eşliğinde büyüleyici bir yolculuğa davet ediyor.

Yer Babylon

Tarih 19 Şubat Çarşamba

Saat 21.00

Katılımcılar: Jem Cohen, Guy Picciotto, Jim White, George Xylouris

!f İZMİR ETKİNLİKLERİ 

2013 yılı boyunca Türkiye’nin doğusunda ve batısında; Batman, Çanakkale, Diyarbakır ve İzmir’den gençler, bu şehirlerin geçmişinden ve bugününden hikâyelere fotoğraf ve video aracılığıyla ‘bak’tılar.

BAK Projesi kapsamında üretilen 11 çalışma arasından Şivanê Mala Bavê Min (Babamların Çobanı) ve Dîjle (Dicle) isimli iki kısa belgesel ve ‘Bir Rüyaya Yolculuk’ isimli bir fotoğraf çalışmasının sunulacağı bu etkinlikte, çoğu birbirlerinin şehirlerini ilk kez gören bu gençler ve onlara bu süreçte farklı alanlarda rehberlik eden ekipten Can Candan, Refik Akyüz ve Zeynep Gönen birlikte yer alacak.

Etkinlik, hem bu çalışmaların toplumsal hafızada açtıkları katmanlı tartışmayı, hem de farklılıklar içinde beraber üretme deneyimini izleyicilerle paylaşmayı amaçlıyor.

Anadolu Kültür ve Diyarbakır Sanat Merkezi’nin yürüttüğü, docIstanbul ve Geniş Açı Proje Ofisi’yle birlikte gerçekleştirilen BAK, !f seyircilerini hem doğuyla batı hem de geçmişle bugün arasında kurulan köprüleri gençlerin gözünden izlemeye çağırıyor.

Yer: Fransız Kültür 

Tarih: 1 Mart Cumartesi

Saat Time: 15.00 – 17.00

Dil: Türkçe 

Katılımcılar Can Candan, Refik Akyüz, Zeynep Gönen, BAK fotoğraf ve film ekiplerinden gençler 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com