İllüstrasyonun en iyileri bu kitapta!

teaser_ju_25_100_illustrators_1600_top_1309231742_id_730641

Türkiye’de de oldukça fazla meraklısı olan Taschen yayınevinin Illustration Now! serisinin küratörleri, uluslararası başarıya ulaşmış en iyi 100 illüstratörü bir kitapta toplamış.

600 illüstratörün arasından en önemli 100’ün seçildiği kitapta, Istvan Banyai, Gary Baseman, Seymour Chwast, Paul Davis, Brad Holland, Mirko Ilić, Anita Kunz ve Christoph Niemann gibi çağdaş illüstrasyon sanatının en ünlü ve dikkat çekici isimleri yer alıyor.

“100 Illustrators” gibi düz bir ismi olan kitap, her bir illüstratörün tek tek tanıtıldığı bölümlerde yer alan sanatçıların otoportreleri, işlerinden örnekler, kitabı yayına hazırlayanlardan Steven Heller’in kaleminden kısa biyografileri, katıldıkları sergiler ve çıkardıkları yayınlar; ayrıca kendilerine ait bir sözle birlikte sunuluyor.

Sadece başarılı ve tanınmış illüstratörlerin bir araya toplandığı kitap eleştirilebilir de. Ancak kitabı yayına hazırlayan Julius Wiedemann ve Steven Heller’i düşünecek olursak, bu arada altıncısı da yayınlanan Illustration Now!’da yaptıklarından daha farklı bir şey yapmaları beklenemez sanki. Kitap o serinin toplamı gibi olmuş da denebilir.

Yani yeni yetenekleri bulup, tanıtmak ve kitaplaştırmak başkalarına kaldı demektir. Yine de illüstrasyon evreninde kimlerin borusunun öttüğünü Taschen‘in uygun fiyatlarında öğrenmek için mutlaka değer.

İçerik için tıklayın.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com