Samsung Apple’ı dövüyor, Blackberry’i süpürüyor

samsung_schlaegt_apple_und_deklassiert_blackberry_evo_580x326

Almanya’da 62 akıllı telefon üzerinden yapılan deneyler ve araştırmalara (Stiftung Warentest) göre, 59’u hala piyasada. Yeni bilgiler ışığındaysa Blackberry kullanıcıları için durum iyice vahim.

Akıllı telefon satın alanlar gerçekten kalitede de ödedikleri paranın karşılığını alıyorlar mı? Araştırma sonuçlarına göre, pahalı cep telefonları ucuz telefonlara göre belirli bir kalite standardında olsa da, 550 Euro’dan başlayan rakamlardaki ürünlerde genellikle isim ve tasarıma para ödeniyor.

Örneğin 720 Euro ile orta pahalılıkta kabul edilen Apple iPhone 5S, bu araştırmada 9. sırada. Samsung’un, 535 Euro’ya satışa çıkardığı Galaxy S4 (I9505) birinci sıraya yerleşmiş durumda.

Samsung piyasaya sunduğu diğer telefonlarıyla da kalitede önde gidiyor: İkinci sırada 620 Euro’ya satılan Galaxy Note 3 (SM-N9005), LG G2 ve Samsung Galaxy S4 Active (GT-I9295) ise peş peşe yer alıyor.

Blackberry için durum iyice karanlık. Satış rakamlarına göre de öyle. Yeni Blackberry Q5 için de aynısı geçerli. Bu ürün de sondan bir önceki 19. sırada gözüküyor. Sonuncu sırada ise Alcatel One Touch Idol Ultra yer alıyor.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com