64. Berlinale dün başladı, eleştirmenler iş başında

0,,17407541_303,00

Uluslararası film festivali 64. Berlinale’de gösterilecek filmler, aralarında Türkiye’den Esin Küçüktepepınar’ın da bulunduğu sinema eleştirmenleri oturumunda, enine boyuna masaya yatırılıyor.

64. Berlinale dün akşam büyük bir görkemle tumturukalı bir şekilde açıldı. 16 Şubat’a kadar devam edecek olan festival kırmızı halı gösterileri ve zengin programıyla devam ederken, paralel etkinlikleriyle de kendinden söz ettiriyor.

Festivalde gösterilecek olan filmler bütün yönleriyle sinema eleştirmenleri tarafından “Half-Time: International Critics Take Stock oturumunda değerlendirilecek. Oturuma katılacak olan eleştirmenler şöyle:

Sinema eleştirmenleri Thomas Sotinel, Le Monde (Fransa), Frédéric Jaeger, critic.de (Almanya), Scott Foundas, Variety (ABD), Esin Küçüktepepınar (Sinema, Türkiye) ve Boris Nelepo’nun, Seance.ru (Rusya).

Berlinale’yi ziyarete gidenler Potsdamer Platz’daki Audi Berlinale Lounge’unda 12 Şubat’ta gerçekleşecek olan ve tüm ziyaretçilere açık olan “Half-Time: International Critics Take Stock” başlıklı oturuma katılabilirler.

http://www.berlinale.de/de/HomePage.html

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com