Berlinale’de 6 Türk filmi yer alıyor

e8a1234a-b615-45bc-863f-16c570222de7

64. Berlinale’de yarışma bölümünde yer almasa da festivalin “Forum” ve “Panorama” bölümlerinde 6 Türk filmi gösterilecek.

Festivalin ”Forum” bölümünde, yönetmenliğini Melisa Önel’in yaptığı ve Mira Furlan, Timuçin Esen ile Ahmet Rıfat Şungar’ın rol aldığı “Kumun Tadı” adlı yapım seyirciyle buluşacak.

Panorama bölümünde ise Kutluğ Ataman’ın Almanya ve Türkiye yapımı ”The Lamb-Kuzu” ve Umut Dağ’ın Avusturya yapımı “Risse im Beton” filmi yer alırken, “Generation 14plus” bölümünde Türkiye, Almanya, Hollanda ve Yunanistan ortak yapımı olan, Zeynep Dadak ile Merve Kayan’ın ”Mavi Dalga”, “Generation Kplus” bölümünde Türkiye, Almanya ve Fransa yapımı Hüseyin Karabey’in ”Sesime gel” (Were Denge Min), kısa metrajlı filmler arasında da Hasan Serin’in ”Ağrı ve Dağ” filmi gösterime girecek.

“Kuzu”‘, “Risse im Beton”, “Kumun tadı” ve “Sesime gel” filmlerinin festivalde dünya prömiyeri yapılacak. Merve Kayan ve Zeynep Dadak’ın ilk uzun metrajlı filmi “Mavi dalga” da Berlinale’de izleyici karşısına çıkacak.

Mavi Dalga, 2012 yılında !f İstanbul’un Sundance Enstitüsü’yle birlikte gerçekleştirdiği Senaryo Lab’e seçilen filmlerden biri. Film Berlinale ve !f İstanbul’da eşzamanlı olarak gösterilecek. Filmin yapım süreci ve senaryonun oluşum aşamalarının konu edileceği atölye, yönetmenlerin katılımıyla 22 Şubat Cumartesi Saat 14.00-15.30’da Salt Beyoğlu’nda gerçekleşecek.

 

 

Görsel: Zeynep Dadak/Merve Kayan via

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com