Mars Cinema Group ile 1000Volt Post Prodüksiyon’un dev teknoloji ortaklığı: DIGILAB

logoson2

Türkiye’deki sinema sektörünü geliştirmeye odaklı yatırım ve çalışmalarıyla pazarın lideri ve öncü grubu olan Mars Cinema Group ile reklam ve uzun metrajda post prodüksiyon sektörünün öncülerinden 1000Volt Post Prodüksiyon güçlerini DCP (Digital Cinema Package) işbirliğiyle birleştirdiler.

Mars Cinema Group ve 1000 Volt Post Prodüksiyon’un ortaklığıyla ve ARRI Film ve TV iş birliğiyle kurulan DIGILAB, teknolojiyi, profesyonel kadro ve hizmet anlayışı ile birleştirilerek sektörde dev bir fark yaratıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan DIGILAB yöneticileri, “Mars CinemaGroup ve 1000Volt Post Prodüksiyon’un ortaklığı, dünyanın en büyük profesyonel sinema ekipman üreticisi ve teknolojisine sahip olan ARRI Film ve TV iş birliği ile kurulan DIGILAB’le, Türkiye’nin dijital üretim uzmanlığını geliştiriyor olmaktan çok büyük heyecan ve gurur duyuyoruz.

Tüm dünyada teknoloji çok hızlı gelişiyor. 2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre Hollanda, Lüksemburg gibi bazı Avrupa ülkelerinde %100 dijitale geçilmiş durumda. Türkiye’de dijitale geçmiş sinema salonlarının oranı ise %29.5. Biz de sinemalarımızda var olan görüntü ve ses kalitesini daha da arttırabilmek ve dünya teknolojilerini uygulayabilmek için hızla dijitale dönüyoruz.

Gerek Televizyon reklamları gerekse uzun metraj filmlerde DCP çözümüne duyulan ihtiyacın hızla arttığını gözlemledik ve Mars CinemaGroup, 1000Volt Post Prodüksiyon ve ARRI Film ve TV olarak bu ihtiyaca yanıt vermek üzere, dünya standartlarındaki teknolojiyi sorunsuz, üst düzey güvenlikte ve kalitede yürüten bir hizmet anlayışı ile sunmak için DIGILAB’i kurduk.“ şeklinde konuştular.

DIGILAB, bir dijital laboratuvar olarak uyguladığı teknolojik sistemler sayesinde bir filmin kopyalanıp dağıtılması konusunda büyük bir zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor. İşte DIGILAB’in sağladığı teknolojik imkanlar:

*Her türlü filmin (reklam, tanıtım, belgesel, uzun metraj sinema filmlerinin, teaser ve fragmanlarının) dijital olarak ana kopyasının hazırlanması.

* Sinemalara gidecek kopyaların çoğaltılması.

* Yurt içinde ve yurt dışında dağıtımının sadece saniyeler içerisinde yapılması (Sinema, TV, DVD, Bluray, IP,Cloud Sistem).

* KDM (Key Data Management) üretimi ve dağıtılması.

* Master’ı çekilmiş filmlerin arşivlenmesi ve yedeklerinin alınması.

Mars Cinema Group hakkında :

2001 yılında kurulan Mars Entertainment Group, dünya sinemalarındaki son teknolojileri, üstün hizmet anlayışıyla birleştirerek Türk sinemaseverlerle buluşturuyor. Sektör lideri Mars Entertainment Group bünyesinde ki Mars CinemaGroup, hayata geçirdiği özgün projelerle şehirlerde ve insanların hayatlarında pozitif değişimler yaratmayı hedefliyor Türkiye’de 62 sinema, 543 salon ve 77,000 koltuk sayısı ile sinemaseverlere  “gerçek sinema keyfini” yaşatmaya devam ediyor. 

1000Volt Post Prodüksiyon hakkında:

2005 yılında, ARIKANLI HOLDİNG bünyesinde reklam ve uzun metraj post prodüksiyon alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. 2011 yılı sonunda kurulan 1000 Volt Entertainment –Los Angeles iletişim ofisi ile uzun metraj sinema proje geliştirme  ve uygulamaları yapmakla birlikte 1000 Volt Post Prodüksiyon  için uluslararası  proje ve yaratıcı ekip havuzunu güncel tutmaktadır.

1000 Volt, Reklam ve Uzun Metraj post prodüksiyon alanında , öncü teknolojiler ve altyapı yatırımlarını dünya ile entegre tutarak sektör standartlarını belirleyen  ve ilkleri gerçekleştiren bir firma olma vizyonunu benimsemiştir. Yurtiçi ve yurtdışından alanında isim yapmış yaratıcı ekipler ile çalışmakta, her yıl sektöre yeni yetenekler ve artı değerler kazandırmaya devam etmektedir.

ARRI Group Hakkında:

Merkezi Münih/ Almanya olan ARRI Group hareketli resim kamerasına sahip, dijital aracılık yapan ve aydınlatma malzemeleri üreticisi ve dağıtımcısı olma konusunda dünyanın önde gelen şirketidir. 95 yıllık tarihi boyuncu, ARRI Group, daimi yenilikler ve devrimsel teknolojiler ile ilişkilendirilmiştir. Efsanevi ARRIFLEX 35 ve ilk reflex aynalı fotoğraf makinesi kapağı ile hareketli resim kamerası ALEXA ile ARRI, diğerlerinin takip edebilecekleri standardı belirlemiştir. ARRI’nin yenilikçi ürünleri toplamda 16 Bilim ve Müdendislik Ödülü alarak “Academy of Motion Picture Arts and Sciences” tarafından tanınmıştır.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com