Dünyanın bütün kodcuları, birleşin!

ishin2

Gezegenimizin taze festivallerinden Resonate, bir kez daha teknoloji ve sanatı buluşturuyor. Belgrad’da gerçekleşecek olan festival, 3-5 Nisan 2014 tarihlerinde “creme de la creme” kodcuların mabedi olacak.

Moritz Stefaner, Karsten Schmidt, Daito Manabe, Yuri Suzuki, Jonathan Puckey ve Luna Maurer (Moniker), onedotzero, Arcade Fire’ın 29 Ekim 2013’te piyasaya çıkan albümüne ismini veren parçalarının promosyonu için yaratılan justareflektor.com’un yaratıcılarından Aaron Koblin, Semiconductor, onformative, Pablo Garcia gibi “kod camiası”nın önemli isimlerini ağırlayacak olan Resonate Belgrade 2014‘ün sıkı bir programı var.

Manifestosunun kalbine bilgi aktarımını yerleştiren, çağdaş trendlere yeni kuşakları eklemeyi, ilham vermeyi ve motive etmeyi şiar edinen festivalde bu yıl, 37 konuşma, 15 workshop, 4 film gösterimi, 4 performans yer alıyor.

Ziyaretçilerine eğitimi ve inovatif deneyimi multimedya pratiği üzerinden sunan festivalin, açılışından önce başlatacağı 1 günlük ve 3 günlük workshop’ların kotası şimdiden dolmuş vaziyette, hatta geçen yıl olduğu gibi bu yıl da biletler şimdiden tükenmiş görünüyor.

Not: Geçtiğimiz yıl, dergimizde de haberini yaptığımız, “Trying To Understand The Nature Of Reality” isimli workshop’uyla Memo Akten, festivalin ağır toplarındandı.

(Görsel: Yuri Suzuki’nin “The Ishin-Den-Shin” isimli interaktif enstalasyonundan.)

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com