Cadı Avı devam ediyor

4bb6cffc37979fa13776f84357141296

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu Cadı Avı’na “Dur” demek için kadınlar bir araya geldi. Wanda Digital’in konuyla ilgili projesini beğendik; desteğinize ve dikkatinize sunuyoruz.

“Ne yazık ki ülkemizde son 7 yılda kadın cinayetleri %1400 arttı. Araştırmalara göre Türkiye’de her dört kadından biri fiziksel, ekonomik, ruhsal, sosyal veya cinsel şiddete maruz kalıyor. Kadın cinayetlerinin katilleri %100 kadının yakın çevresinden biri. Eşleri, erkek arkadaşları, oğulları, iş arkadaşları, babaları, damatları ya da komşuları…

Farkındayız; Cadı Avı günümüzde de devam ediyor. Kadınlar cinsel, ahlaki, maddi bahanelerle katledilirken tüm dünya sessizce olanlara şahit olmakla yetiniyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde biz kadınlar yıllardır kurbanı oynadığımız bu oyunu tersine çeviriyoruz. Eskiden “Cadı Avı” şimdi ise “Kadın Cinayetleri” adıyla süren bu haksızlığa “Yeter” diyoruz.”

Wanda Digital çalışanlarının bizzat yer aldığı, ‘Wandallar Kadın Cinayetlerine “Hayır” diyor!’ şeklinde sunulan projeyle ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com