Gündelik hayatımızın hayaletleriyiz!

splash-9EB3F7F4-1F3B-11E2-BF03-259202A3A79E tumblr_n39a0jUYZj1tqwwano1_1280

Bu ay Los Angeles’taki Matters of Space‘te yer alan kişisel sergisi “Ghost Photograps” ile büyük beğeni toplayan sanatçı Angela Dean’in 2012’de başlattığı bu proje kişisel blogunda devam ediyor.

“We are the ever-living ghost of what once was./Bizler bir zamanlar varolanın ölümsüz hayaletiyiz” – Ben Bridwell (Band of Horses)

Angela Dean’in bu fotoğraf projesi insanın anılarının güzel, acı dolu ve nihayi durumunu ortaya koyuyor ve soruyor: Nedir bu anılar? Şahsi midir yoksa paylaşıma açık mıdır? Fotoğrafları birer deneyim olarak akılda tutabilir miyiz? Bir gün göç ettiklerinde, başkaları bize mi ait olurlar? Bir şeylerin olması, olmuş olmasıyla karşılaştırılınca, hangisi daha önemlidir?

Projesi ağırlıklı olarak bulduğu fotoğraflardan oluşan sanatçı, kendine ait bilinmez hikayeleri olan bu fotoğrafları zaman ve mekandan uzaklaştırarak yeni anılar oluşturmalarını istiyor. Fotoğraf karelerindeki insanların kimliklerini boyayla kimliksizleştirerek hayaletlere dönüştüren Dean, şahsi/özel bir anıyı seyircisine sunuyor ve onu da bir bakıma kendi gündelik hayatının hayaleti yapıyor.

http://ghostphotographs.tumblr.com/

http://angeladeane.com/home.html

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com