Neil Young “bavulundan şarkılarla” İstanbul Film Festivali’nde

neil-young-journeys-1-LST11

Türkiye’deki ilk konserini vermek üzere İstanbul’a gelecek olan efsane rock müzisyeni Neil Young’ın şarkıları, konser öncesinde, 9 Nisan Çarşamba akşamı İstanbul Film Festivali’nde.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 33. İstanbul Film Festivali, dopdolu programındaki filmlerin yanı sıra renkli etkinlikleri de sinemaseverlerle buluşturacak. Temmuz ayında İKSV evsahipliğinde, Vodafone Red sponsorluğunda Türkiye’deki ilk konserini vermek üzere İstanbul’a gelecek efsane rock müzisyeni Neil Young’ın şarkıları, konser öncesinde, 9 Nisan Çarşamba akşamı İstanbul Film Festivali’nde olacak.

Festival kapsamında gerçekleştirilecek “Neil Young İstanbul’da” başlıklı gecede önce film gösterimi, ardından parti ile müzikseverler Neil Young konserine hazırlanacak.

Ünlü yönetmen Jonathan Demme’in 2008 yapımı filmi Neil Young’ın Bavulundan Şarkılar, 9 Nisan Çarşamba akşamı 19.00’da Atlas sineması Salon 2’de gösterilecek. Müzikseverlerin kaçırmamaları gereken film, Neil Young‘ın Philadelphia’daki Tower Theatre salonunda verdiği konserin hikayesini anlatıyor. 2006’da yine Young hakkındaki Heart of Gold adlı filme de imza atan Demme, yüksek sesli ve elektrikli bir rock’n’roll filmi olan Neil Young’ın Bavulundan Şarkılar’da ressam Eric Johnson’ın her şarkı için yaptığı resimlere ve elektrikli gitara ağırlık veren Neil Young’ın konser performansına odaklanıyor.

Neil Young’ın şarkılarına 90 dakikalık filmle doyamayacak müzikseverler, geceye “Neil Young İstanbul’da” partisiyle devam edebilecekler. 9 Nisan Çarşamba gecesi 22.00’da Hard Rock Cafe İstanbul’da gerçekleştirilecek özel gecede Yekta Kopan, Aylin Aslım ve Görgün Taner gibi ünlü simalar konuk DJ olarak müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Gecede Neil Young’ın sevilen parçalarına ek olarak Buffalo Springfield’den Thom Yorke’a, Pearl Jam’den Chromatics’e “yolu Neil Young’dan geçmiş” birçok müzisyen ve grubun şarkıları dinlenebilecek. Partiye katılmak isteyen müzikseverler, etkinliğinin biletlerini 20 TL ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilirler. Partiye 15 Temmuz’da gerçekleştirilecek Neil Young konserinin ya da Neil Young’ın Bavulundan Şarkılar filminin biletleriyle gelenler de davetliler.

Rock müziğinin büyük ismi, unutulmaz şarkıların sahibi Neil Young, İstanbul’daki ilk konserini Crazy Horse topluluğuyla 15 Temmuz akşamı Vodafone Red sponsorluğunda KüçükÇiftlik Park’ta verecek. Konsere katkı sağlayan kuruluşlar arasında Hard Rock Cafe İstanbul‘da yer alıyor. Konserin biletleri Biletix satış kanalları ve hizmet bedelsiz şekilde ana gişe İKSV’den alınabilir.

İstanbul Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi için:

film.iksv.org

İstanbul Film Festivali’ni sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/istanbulfilmfestivali

twitter.com/istfilmfest

#istfilmfest14

#neilyoungistanbulda

NEIL YOUNG JOURNEYS OFFICIAL TRAILER from total:spec on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com