Ankara’da iyi şeyler de oluyor!

cava

Ankara’ya yoğunlaştığımız bugünlerde, başkentteki CAVA Enstitüsü’nün düzenlediği sinema atölyelerinden bahsedelim. CAVA Enstitüsü’nün 4. dönem atölyeleri 10 Nisan-15 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Son başvuru tarihi 10 Nisan 2014.

Öncü sanatsal arayışların merkezi olmaya aday atölyeleri hayata geçiren CAVA Enstitüsü ilk iki döneminde, temel düzey ve ileri atölyeleri ile sinema ve audiovizüel sanatlara ilgisi olan sanatseverleri, sanatçıları ve bu alanlarda uzmanlaşmak isteyen 200 kadar katılımcıyı buluşturdu.

Üçüncü dönemininde kent sinemalarının önemini vurgulamak amacı ile Büyülü Fener Sinemaları’nda “Film Stüdyosu” adında 12 haftalık bir ‘Masterclass’ eğitim programı düzenledi. 100 ü aşkın katılımcısı olan ‘Film Stüdyosu Masterclass’ programında Ezel Akay, Ercan Kesal, Gökhan Tiryaki, Cahit Berkay,Güven Kıraç gibi alanlarında usta isimler dersler verdiler.

‘Yeni Türkiye Sineması’ na önemli bir kaynak olması hedefiyle ders kayıtlarından oluşan kitap ve cd hazırlanması da bu yeni projenin önemini arttıran başka bir yanı.

Ayrıca üçüncü döneminde de film gösterimleri ve galalar düzenlemeye devam eden CAVA Enstitü her ay katılımcılarıyla toplantılar ve konser organizasyonları yaparak Ankara’daki sinemasever kitlenin birlikteliğini sağlamaya devam etti.

İlk üç dönemini başarıyla tamamlayan CAVA Enstitü 10 Nisan 2014’de yeni eğitim dönemine başlıyor. CAVA IV. döneminde “Bir Film Yaratmak”, “Düşten Kağıda”, “Kameraya Oynamak”, “Sinema Okur Yazarlığı” ve “Görüntünün Dili” isimleriyle 5 farklı atölye açıyor.

4.Dönem Atölyeleri:

• “Bir Film Yaratmak” Sinema Atölyesi

• “Düşten Kağıda” Senaryo Atölyesi

• “Kameraya Oynamak” Oyunculuk Atölyesi

• “Sinema Okur Yazarlığı” Eleştiri Atölyesi

• “Görüntünün Dili” Görüntü Yönetmenliği Atölyesi

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın.

CAVA Enstitü’nün IV. Dönem atölyeleri 10 Nisan-15 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kontenjanı sınırlı olan atölyelere başvurular 10 Nisan 2014’de son buluyor.

CAVA Hakkında:

CAVA (Cinema and Audio Visual Arts), ülkemizdeki yeni sanat arayışlarına sinema ve görsel-işitsel sanatlar alanında kapsayıcı bir kurumsal yapı olmak hedefiyle Eylül 2012’den beri faaliyetlerini sürdürüyor.

Katılımcılarına modern bir öğrenim ve üretim alanı sunan CAVA Enstitü, deneysel bir metodolojiyle hazırladığı sertifika programıyla yaratıcı fikirlerin sanatsal disiplinle buluşmasını sağlıyor.

Geleneksel olmak yerine yenilikçi bir eğitim anlayışını benimseyen CAVA Enstitü yaratıcı eğitim metotlarıyla etkileşimli bir zemin oluşturarak, sinemanın teorik temellerini kurduğu disiplinler arası bağ ile bütünleştiriyor…

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com