Bir Bizden/Bir Onlardan: Rebecca Raue vs. Ali Emir Tapan

Portrait_RebeccaRaue_Photography_KatrinGreiling-624x416

“Bir Bizden/Bir Onlardan” bölümümüzde “onlardan” kısmında bu sefer ülke sınırları içinde kaldık. Bu hafta Rebecca Raue’nin “Beyond There Is What Lies Within” ile Ali Emir Tapan’ın “Sen Uyurken Seni Göremiyorum” isimli sergilerine yer veriyoruz.

Rebecca Raue: “Beyond There Is What Lies Within”

Rebecca Raue yükselen bir Alman ressam. Grafik bir dili var, işleri başka bir dünyadan notlar taşıyor sanki, içleri hikaye dolu..

Berlinli sanatçı Rebecca Raue’nin Alman Konsolosluğu himayesinde açılacak olan “Beyond there is what lies within” isimli sergisi BAUART Galeri’de sergilenecek.

Sanatçının en son yapıtlarının yer aldığı serginin küratörlüğünü Jochen Proehl üstleniyor. Sergiye Galerie Michael Schultz Berlin de destek veriyor.

Rebecca Raue’nin “Beyond there is what lies within” resim sergisi “Istanbul Berlin Sanat Köprüsü“ kapsamında 11 Nisan 2014 Cuma günü 19.00’da BAUART Galeri’de açılıyor.

http://www.rebeccaraue.de/

aliemir-portre

Ali Emir Tapan: “Sen Uyurken Seni Göremiyorum”

Galerist, Ali Emir Tapan’ın ‘Sen Uyurken Seni Göremiyorum’ isimli sergisini Asmalımescit’teki proje mekanında sunmaya hazırlanıyor.

11 Nisan Cuma akşamı gerçekleşecek performansta, izleyiciler sanatçının sergideki eserleri dönüştürme sürecine tanıklık edecekler.

Tapan’ın, kentsel öğelerden etkilenip, kendi kendini tahrip etme ve yeniden doğma üzerine sinestetik bir algı alanı oluşturmayı planladığı sergi, performansın ardından 11 – 21 Nisan 2014 tarihleri arasında izlenebilecek.

Ali Emir Tapan’ın eserleri fiziksel hayatı, mistik ve şiirsel bir varoluş formuna dönüştüren temsiller içerirken, üretim sürecinin fenomenolojik doğası sanatçının işin üretiminde başladığı temel fikrin gelişmesine ve dönüşmesine izin veriyor.

http://www.galerist.com.tr/tr/artist/ali-emir-tapan/

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com