Gecenin Güzelleri Festivali ikinci kez İstanbul’da

les belle de nuit

les belles

Les Belles De Nuit/Gecenin Güzelleri, İsviçre, Almanya, Avusturya ve Türkiye’den kadın DJ ve müzisyenleri bir araya getiriyor!

Geçtiğimiz sene Minimüzikhol’de doğan ve kadın sanatçılar tarafından tertiplenen elektronik müzik festivali “Les Belles De Nuit” ikinci senesinde 16-19 Nisan tarihleri arasında yeniden İstanbul’da.

İsviçre, Almanya, Avusturya ve Türkiye’den kadın sanatçıların ortak yapımı ile hayat bulan festival bu sene biraz daha genişliyor ve Mini Müzikhol’ün yanı sıra Küçük’ü de sahnesine katıyor.

İstanbullu kadın sanatçıları Avrupa’daki farklı sahnelerden sanatçılarla ortak deneyimler ve atölye çalışmaları aracılığıyla kaynaştırmak amacı güden festivalin, Spaced Out Perşembe, Nuit Rouge Cuma ve Crossdress Cumartesi adını taşıyan üç farklı konsepti var.

Konukların farklı deneyimler yaşayacağı bu gecelerde Ast a la Fiesta, Electric Indigo, Susie Star, Playlove, Bambi Deluxe, Andalusia, Klara Himmel, Anne Air, DJ Sonica, Lady Bruce ve DJ Nat’in yanında İstanbul’dan Ece Özel, Candaş Baş, ZoZo ve Violations Radio’da yer alacak.

Klüp gecelerini daha geniş bir kültürel bağlamla desteklemek adına, “Elektronik müzikte kadın sanatçıların durumu ve etkisi” adlı bir panel de festivalin kapsamında.

Panele Viyana’lı DJane / Prodüktör ve female:pressure adlı uluslararası kadın elektronik müzik network’ünün kurucusu olan Susanne Kirchmayr (Electric Indigo); Dearhead’in yarısı DJ ve Wake up Call’un direktörü Evrim Tüfekçioğlu; feminist aktivist, dansçı ve koreograf Candaş Baş; Isviçreli festival organizatörü ve DJ Nathalie Brunner (Playlove) ve MM müdürü ve resident DJ’i Barış Nikov katılıyor.

Festivalde üç gün boyunca ücretsiz atölyeler de var:

18 Nisan’da MM’de gerçekleşecek DJ ve Prodüksiyon atölyesinde DJ Sonica ve Playlove software ile, Susie Star turntable ve plaklar ile DJ’lik yapmak üzerine eğitim verirken, Andaloop, bilgisayar aracılığıyla müzik yapımı üzerine konuşuyor olacak. Bu başlıklarda temel bilgilere sahip kişilerin de daha ileri bilgileri olan kişilerin de bulabileceği şeyler olacak.

19 Nisan’daki Healthcare Workshop ile Tina Loosli gece hayatının ve clubbing hayat tarzının uzun vadede sağlığımıza olan etkisi kapsamında, vücudun gece yaşanan ve çalışılan bir hayat tarzıyla nasıl başa çıkacağı konuşulacak. Doğal hayat uzmanı ve yazar Tina Loosli katılımcılara günlük diyetleri ve hangi doğal katkılarının bu INTENSE hayat tarzını dengeleyebileceği hakkında tiyolar verecek.

19 Nisan akşamında ise İstanbul Queer Art Kollektif’den Seda Ergül, Tuna Erdem ve Onur Gökhan Gökçek MM’de cross-dressing ve “gender bending” konularına hem ilk elden bir atölye verecek hem de kalıplaşmış cinsiyet rolleri üzerine konuşacak. Onur Gökhan Gökçek kendi transgender roller ile oynaması ile ilgili deneyimlerini ve ekspertizini paylaşacak.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com