Deezer’ın başındaki Selen Zorlu Tuğsuz yarın Babylon Lounge’de

mh_deezer_selen_zorlu

Babylon Lounge, Aralık ayında Osman Erden ile başlayan Curious Community adlı serisine Zeynep Özbatur Atakan ve Arda Türkmen‘in ardından bu salı Deezer’ın başındaki Selen Zorlu Tuğsuz ile devam ediyor!

Müziğin hayatımızda ne kadar büyük bir rol oynadığını bazen müzik sustuğu zaman anlarız. Fonda inceden sevdiğiniz bir müziğin çalması, ne işle uğraşırsanız uğraşın, yaşama sevincinizi bir anda arttırıverir. Müzik, neşelendirir, üretminizi çoğaltır ya da sakinleştirir.

Dünya kadar müziği zevkinize göre sıralayabileceğiniz, yeni müzikler keşfedebileceğiniz, kesintisiz bir müzik zevki yaşamanızı sağlayan Deezer’ı elbette biliyorsunuzdur. Peki size bu zevki yaşatan ismi tanıyor musunuz?

İşte fırsat! Merak edilen soruların alanlarında uzman kişiler tarafından cevaplandığı alternatif etkinlik serisi Curious Community, bu salı Deezer Türkiye Genel Müdürü, Selen Zorlu Tuğsuz’u konuk ediyor.

Selen Zorlu Tuğsuz, sizin de katılımınızla şu soruları yanıtlayacak: Üyelik modelli müzik streaming servislerinin gelişimi ve müzik endüstrisinde oynadığı rol nedir? Dijital müzik servisleriyle sosyalleşme yeni bir boyuta mı taşınıyor? Kullanıcılar arasındaki etkileşim ve hayran kitlelerinin sanatçıyla iletişimi ne yönde gelişiyor?

Deezer’ın son dönemde müzik piyasasındaki rolü, gelişimi, kullanıcı, müzik ve sanatçı üçgeninin ne doğrultuda olduğunu ve daha bir çok konu hakkında bilinmeyenleri paylaşacak olan Selen Zorlu Tuğsuz, 22 Nisan Salı akşamı Babylon Lounge‘da olacak!

Müziğe sevdalı herkesin yıllardır müziğe gönül vermiş faal ve yüce gönüllü insan Selen Zorlu Tuğsuz’un konuşmasını ve sizinle birlikte yanıt bulacak soruların enine boyuna masaya yatırılacağı bu etkinliği kaçırmamasını tavsiye ederiz.

Selen Zorlu Tuğsuz kimdir?

1975 doğumlu Selen Zorlu Tuğsuz, Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümünden mezun olduktan sonra çalışma hayatına Klan Euro RSCG reklam ajansında müşteri ilişkileri pozisyonunda başladı. Kariyerine Pozitif Productions – Doublemoon plak şirketinde uluslararası iş geliştirme müdürü olarak devam etti. Bu süre boyunca plak şirketinin Avrupa, Amerika ve Japonya’da fiziksel ve dijital alanda satış ve dağıtım ağını oluşturdu, yurtdışında festival ve konser organizasyonlarını yürüttü, Womex, Midem, Popkomm gibi uluslararası fuarlarda plak şirketini temsil etti.

2009 yılında Nokia bünyesine katılarak Nokia Müzik Mağazasını kurdu ve “Comes with Music” projesini hayata geçirdi, akabinde Nokia Uygulamalar Mağazasını yönetmeye başladı. 2012 yılından beri de global müzik servisi Deezer’ın Türkiye Genel Müdürü olarak görevine devam ediyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com