24 saat izleyeceğiniz film başlıyor!

Image The-Clock-1 theclock1

Christian Marclay’in 24 saatlik sinematik başyapıtı The Clock başlıyor. 2010 tarihli sıradışı video işi, 9-25 Mayıs tarihlerinde SALT Beyoğlu’nda, sergiye özel yeniden tasarlanan Açık Sinema’da, 24 saat boyunca izlenebilecek.

The Clock sinema tarihinden zamanın akışına vurgu yapan binlerce sekans ve 24 saatlik gerçek zamanlı bir kurgudan oluşuyor. Çok sayıda sinemasal kurgu, stil ve türün sıraladığı bir görüntü deposu olarak her bir dakikayı, ağır dramdan Hollywood türü gerilime, alelade bir iş gününden büyük bir aşka çeşitli sahneler içeriyor.

“The Telegraph” dan Lucy Davies’in 2012’de yazdığı gibi, ‘Christian Marclay, The Clock’u üç yılda, altı asistan, 10 bin klip, 100 bin dolardan fazla para ve sürekli çalışmaktan aşırı derecede ısınan iki sabit diskle yaptı’.

Üç yıllık yoğun bir araştırma ve çalışmanın ürünü olan The Clock, The Guardian gazetesi tarafından zamanımızın başyapıtı olarak değerlendirildi.

The Clock, Los Angeles County Museum; Lincoln Art Center, New York; San Fransisco Museum of Modern Art; New York’ta Museum of Modern Art, son olarak Guggenheim Bilbao‘da izlendi ve 54. Venedik Bienali‘nde Altın Aslan ödülünü aldı.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com