Bu filmi izledikten sonra bir daha halıya basamayacaksınız!

nite_02 volbers_Mite

Dijital sanatçı ve tasarımcı Walter Volbers’in dudak uçuklatan filmi, halı altında yaşayan maytların dünyasını olağanüstü görsel efektlerle sergiliyor. 

Evdeki pek çok eşyanın içinde organizmaların yaşadığını aslında hepimiz biliyoruz. Yatak, koltuk, kanape ve elbette halı içinde, kullandıkça, kirlendikçe çoğalan bu organizmaları görmediğimiz için de huzurumuz kaçmıyor.

Almanya’nın ilk 3D sanatçılarından biri olan Walter Volbers ise yeni kısa filmi ile huzur kaçırıyor.

Volbers’in on yıl boyunca üzerinde çalıştığı üç buçuk dakikalık filmi “Mite”,  akla zarar bir yolculuğa çıkarıyor.

Birkaç gün önce Vimeo‘da gün yüzü gören film, Stanley Kubrick’in “The Shining”i gibi açılıyor ve halı aleminde olup bitenleri kusursuz ve şoke eden görüntülerle anlatıyor.

Mayt nedir?

Akar ya da mayt, kenelerle birlikte Acarina alttürünün büyük çoğunluğunu oluşturan eklem bacaklı canlı. İnsan vücudundan dökülen deri tozlarıyla ve parçacıklarıyla beslenir. İnsan vücudunda milyarlarca akar yaşıyor. En çok halı, koltuk, yatak ve tüylü veya kirli ortamlarda bulunuyor. Nemli bölgelerde yaşayan ve astıma sebebiyet veren akarlar, mikroskop aracılığıyla görülebilir. 55 mikron boyutuna kadar büyüyen akarlar var. 1 gr deri parçası 1.000.000 akarın beslenmesi için yeterli. 156 çeşit akar var. 5 yıl kullanılan bir yatakta 5 ile 10 milyon akar yaşadığı sanılıyor. İnsan sağlığı için büyük tehlike oluşturuyor.

MITE from Walter Volbers on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com