“İnanç Odası” New York ve Madrid’te

Inanc Odasi (4) 2 1899759_686628758068347_725957480_o

Galası 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapılan, reklam ve klip yönetmeni Serdar Gözelekli’nin ilk uzun metraj filmi “İnanç Odası” yurtdışında!

Film, New York’ta düzenlenen “American Online Film Awards”ta gösterilecek ve Uluslararası Madrid Film Festivali’nde, En İyi Yabancı Film ve En İyi Yabancı Film Yönetmeni dallarında yarışacak.

Burcu Biricik, Caner Toprak, Kenan Baydemir, Uğur Biçer ve Onur Uysal’ın rol aldığı film, New York ve Madrid seyircisiyle buluşmanın heyecanını yaşıyor.

Senaryosu ve yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin, yapımcılığını Cemil Çetin’in üstlendiği filmin öyküsü Hamdi Koç’a ve müzikleri Özlem Tekin’e ait.

Filmde kullanılan tüm çizimler ve jenerik fontları ise Galip Tekin imzasını taşıyor. “İnanç Odası”, bir hücreevinde masum insanların ölümüyle sonuçlanacağını bildikleri bir canlı bomba eylemine hazırlanan dört genci ve kanlı eyleme birkaç saat kala, içlerinden “militan” olanın simitçiyi polis zannederek eve getirmesi ile içinden çıkılmaz karışıklıkları anlatıyor.

Baskı ve işkenceye rağmen polis olduğunu kabul etmeyen simitçi kesin inançların da sorgulanmasına yol açacaktır. Yıkılan inançlara rağmen “İnanç Odası” ayakta kalabilecek midir?

American Online Film Awards’da yarışan, seyirci oyları ile ön eleme yapılıp jüri tarafından değerlendirilecek olan “İnanç Odası”nı ve tüm diğer filmleri de izleyip oy verebilirsiniz. www.americanonlinefilmawards.org

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com