“En kötü bir çay içip tanışmış oluruz”

codemodeon

Codemodeon’un kurucu ortaklarından ve iletişim müdürü Berke Başaraner “Haftanın Yerli Tasarım Ajansı”nın sorularını yanıtladı.

Codemodeon, dijital çağın bize sunduğu teknolojik nimetlerden yararlanarak yeni nesil interaktif ve dijital oyunlar tasarlayan inovatif ve kreatif işler atölyesi. Atölye, B2B çalışarak markalara özel tasarladıkları dijital oyunları festivaller, fuarlar ve AVM’ler gibi, indoor ve outdoor alanlarda katılımcıların deneyimine sunuyor.

Hikayeniz? Manifestonuz? Meseleniz?

Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atılmak için İstanbul’a göç etmemiz ile hikayemiz şekillenmeye başladı. Web, mobil ve kurumsal yazılım altyapıları üzerinde çalışırken, bir baktık ki ürettiğimiz şey bizi pek mutlu etmiyor. İşin içinde eğlence arıyoruz, kullanıcıyı mutlu eden, heyecanlandıran birşeyler yapmak istiyoruz. Bu isteğimize odaklandık ve uzmanlığımızı da işin içine katarak eğlenceli olacağına inandığımız dijital oyunlar tasarlamaya başladık.

Bu öğretici sürecin ardından işlerimizi bırakıp temelini attığımız Codemodeon ruhuna daha da odaklandık. İnsan-bilgisayar etkileşimi, interaktivite, oyun geliştirme dinamikleri üzerine kendimizi hızla geliştirmeye başladık ve oyun tabanlı pazarlama üzerine fikirlerimizi şekillendirdik.

Bugün Codemodeon markalara özel etkileşim deneyimleri tasarlayan ve üreten bir şirket olarak hızla gelişmeye devam ediyor. Özel projeler yaparken kendi ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Global ortamda yeni yeşeren ve ilgimizi çeken teknolojileri hızlıca edinip Ar-Ge çalışmaları yaparak üretimlerimize entegre ediyoruz. Önceliğimiz üretimlerimizle kitlelere farklı deneyimler yaşatabilmek.

Zaaflarınız?

Yazılımla uğraşmayı fazla seviyoruz. Ağzımızdan salya falan akıyor :P Bir de mükemmeliyetçi tarafımıza söz geçirmek çok zor olabiliyor.

Altını çizmek istedikleriniz?

Teknoloji ve bilişim sektöründeki değişimin ivmesi gerçekten çok yüksek. Yeni nesil teknolojik cihazlar, tasarladığımız dijital oyunların olmazsa olmaz bir parçası. Bu yüzden bu değişime ayak uydurmak zorundayız. Ülke genelinde de bu değişimin bilincinde olan buraya yatırım yapan üreticiler ve bu üretimlere fırsat tanıyan müşterilerin sayısı artmalı.

İlham nasıl oluyor da oluyor?

İlhama ulaşmanın formüllerinden birini paylaşalım : Sevmek + istemek + odaklanmak = ilham.

Fikir dediğiniz nedir ki?

Fikir, olgunlaşmadan, bir akışa dönüşmeden, paylaşılarak güçlenmeden ve en sonunda icra edilmeden bırakıldığında değersiz bir kavramdır.

Kahramanlarınız?

Düşünceleri ve üretimlerinden feyz aldığımız, hayat hikayelerinden etkilendiğimiz isimler var tabii ki; hatta heyecanla işlerini takip ettiğimiz şirketler de var. Ancak kahramanımız diyemeyiz.

Hangi müşteri gelsin?

Birlikte hem markasını hem de Codemodeon’u bir adım öteye götürebileceğimiz müşteri gelsin.

Hangi müşteri gelmesin?

Şu müşteri gelmesin demek olmaz. En kötü bir çay içip tanışmış oluruz.

Müşterileriniz?

Indoor/Outdoor etkinliklerde markalarını hedef kitleleriyle buluşturmak isteyen kurum/kuruluşlar.

En sık takip ettiğiniz 5 web sitesi nedir?

theverge.com

merlininkazani.com

kotaku.com

polygon.com

creativeapplications.net

Sizden sonra kime yer verelim?

Dwarf Planet.

http://codemodeon.com/

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com