“Fil Mezarlığı” Cannes yolcusu!

Elephant-Graveyard-POSTER-A5-web-format

Yekta Kopan’ın Kediler Güzel Uyanır adlı kitabındaki öyküsü “Fil Mezarlığı” Harika Uygur tarafından beyazperdeye uyarlandı. “Fil Mezarlığı / Elephant Graveyard”, Cannes Film Festivali Kısa Film Köşesi’ne seçildi.

Hayatımızda sevdiğimiz insana yeteri kadar zaman ayırıyor muyuz ? Sevgimizi ifade edebiliyor muyuz? Fil Mezarlığı aynı evde yaşayan bir çiftin kendi dünyasındaki yalnızlığında kaybolmasını anlatıyor.

Kendi ismini taşıyan casting şirketiyle uluslararası bir isim olan Harika Uygur yönettiği filmle ilgili, ‘Kalbe dokunan herşeyi seviyorum. Yekta Kopan’ın kediler güzel uyanır kitabında yer alan “Fil Mezarlığı” hikayesini de bu yüzden sevdim. Aslında tanıdık bir hikaye “Fil Mezarlığı’ diyor ve şöyle sürdürüyor:

“Hepimizin çok yakından tanıdığı kalabalık içerisinde yalnız olma duygusu. İlk bu duyguyla 9,5 hafta filminde karşılaşmıştım; adamın sanat galerisinde kendisi için gelen bütün kalabalığa rağmen kendini yalnız hissetmesi ve kadının onu seyrederken kendi yalnızlığını görmesi aklıma işlemişti. Bu duyguyu hayatımda birçok kere hissettim ve filmde de kullanmaya çalıştım. An’da kalamamak; korkulara yenilmek bir diğer teması filmin”.

Film uzun bir hazırlık ve çekim sürecinden sonra geçen beş ayın sonunda ortaya çıkmış. Genç bir çiftin dramının sakin ama ustaca anlatıldığı 8 dakikalık filmin web sitesi ve fragmanı birkaç gün önce yayına girdi.

http://www.elephantgraveyardthefilm.com/

fil mezarlığı teaser from Harika Uygur on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com