Filmin çekim ve montajını bitirdiniz. Peki bundan sonra?

sinemardin

Filmin çekim ve montajını bitirdikten sonra ne yapmanız gerektiğine dair, “Zeynep Ünal ile Yapım Sonrası Atölyesi” Sinemardin Film Festivali kapsamında gerçekleşiyor.

Bir filmin atlyazısının nasıl yapılması gerektiğinden, ulusal ve uluslararası arenada izleyiciyle nasıl buluşacağına kadar kat edeceğiniz süreci bulacağınız bu atölye çalışması 1 Haziran Cumartesi günü Maridin Otel’de yer alıyor.

2006 yılında ilk kez “sinemasız bir kentin film festivali” olarak izleyici karşısında yerini bulan SineMardin,sinemanın kültürel ve sosyal anlamına katkıda bulunmak, mümkün olan en çok izleyiciyi sinemayla buluşturmak ve Mardin’in tarihi dokusunun sinematografik zenginliğini gözler önüne sermeyi amaçlıyor.

Festival 30 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde gerçekleşiyor.

http://www.sinemardin.com.tr/

Zeynep Ünal Hakkında

1999 yılında Ankara Uluslararası Film Festivali’nde çalışmaya başladı. Festival’in genel koordinatörlüğü görevini 12 yıl boyunca sürdürdü. Sonrasında ise Adana’ya yerleşip Adana Altın Koza Film Festivali’nde görev yaptı. Aynı zamanda Adana’da Güvah adlı kısa filmi yönetti ve

Kenan Korkmaz’ın yönetmenliğini üstlendiği Lüks Otel adlı uzun metrajda sanat yönetmenliği yaptı.

Yönetmen Tayfun Pirselimoğlu’nun 2014 İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü de kazanan son filmi Ben O Değilim’in yapım ekibinde yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nde yönetici olarak çalışıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com