“Eğer yaşıyorsam, salı günü görüşürüz”*

christies_if-i-live-ill-see-you-tuesday_film_screenshot_2 christies_if-i-live-ill-see-you-tuesday_film_screenshot_3

Müzayede devi Christie’s, Gary Gardner’in yeni kısa filmi *”If I Live I’ll See You Tuesday” için kapılarını açtı; üstelik bir kaykaycıya. Filmde Christopher Martin paha biçilmez eserlerin arasında kaykay yapıyor. Neden mi?

Sanatla kaykayın ortak yönleri pek de yok aslında. Hele ki söz konusu olan, sokak sanatı değil de, “yüksek sanat” ise. Özellikle de dünyanın en pahalı ve ünlü sanatçılarının eserleriyle iştigal eden Christie’s gibi bir müzayede kuruluşunun kaykayla hiç işi olmaz.

Ancak anlaşılan o ki Christie’s, Gary Gardner’in kısa filmi “If I Live I’ll See You Tuesday” için bazı tabuları yıkmış görünüyor.

New York’lu kaykaycı Christopher Martin film boyunca dünyanın en pahalı müzayede evinde, Warhol ve Basquiat gibi sanatçıların eserleri arasında fütürsuzca kaykay yapıyor. Filmin amacı ise 12 Mayıs’ta Christie’s New York’ta gerçekleşen, sanatın karanlık tarafına odaklanılan  #IfILiveAuction’una davet etmek.

Açık artırmada Jean-Michel Basquiat, John Currin, Wade Guyton, Christopher Wool, Mark Grotjahn, Jeff Koons, Richard Prince, Andy Warhol gibi sanatçıların daha önce gün yüzü görmemiş görece karanlık işleri yer alıyor.

Konunun kaykayla birleştirilmesi biraz zorlama olsa da, ortaya çıkan film Christie’s New York’un derinliklerine girme imkanı tanıdığı için izlenesi.

Açık artırma sonuçlarını ve eserleri görmek için tıklayın.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com