ArtInternational’a bir kardeş geliyor!

ArtInternational2013-01 ArtInternational2013-02

Geçen yılın en önemli sanat olaylarından ArtInternational bu yıl bir kardeş kazanıyor: Daha önce New York ve Londra’da düzenlenen video sanatı fuarı Moving Image, ArtInternational’la aynı tarihlerde İstanbul’a geliyor!

Bu yıl 26-28 Eylül tarihlerinde ikincisi yapılacak ArtInternational güncel sanat fuarı, Amerika’dan Uzakdoğu’ya farklı ülkelere uzanacak, seçkin programıyla sanatseverleri bir kez daha büyüleyecek. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek fuara katılacak galeri ve sanatçılar listesi gelecek hafta fuarın web sayfası www.artinternational14.net’te açıklanacak.

ArtInternational’ın gerçekleşeceği tarihlerde ayrıca, Haliç Kongre Merkezi’nin Kuleli Binası’nda Moving Image video sanatı fuarı gerçekleşecek. ArtInternational’dan bağımsız gerçekleşecek Moving Image, dünyanın farklı bölgelerinden video işlerini İstanbul’da buluşturacak.

New York’taki Winkelman Gallery’nin ortaklarından Murat Orozobekov ve Edward Winkelman tarafından kurulan ve ilk kez 2011 yılında New York’un ünlü sanat fuarı The Armory Show ile, ardından Londra’da Frieze sanat fuarıyla eşzamanlı düzenlenen Moving Image, bu yıl da İstanbul’da, ArtInternational’la aynı mekânda buluşacak.

Bu birlikteliğin ArtInternational’ın yeni sanat sezonunu hızlandıracak varlığına güç katacağını belirten ArtInternational direktörü Dyala Nusseibeh, Moving Image’ın yanında olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Böyle bir etkinlik İstanbul’a çok yakışacak, çünkü video sanatına Türkiye’de de gittikçe büyüyen bir ilgi var. Geçen yıl sunduğumuz ve bu sene de yineleyeceğimiz ArtInternational video sanatı programı bize bu ilginin ne kadar büyük olduğunu göstermişti. Moving Image gibi dinamik bir etkinliğin bizim fuarımızla aynı yer ve tarihlerde gerçekleşecek olmasından çok mutluyuz.”

ArtInternational, 26-28 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuarda bu yıl, “By The Waterside” heykel terası, Stephan Ackermann direktörlüğünde hazırlanacak Artistik Program, SPOT Projects’in düzenleyeceği Konuşma Programı, küratörlü Video ve Alternatifler bölümleriyle sanatseverlere dolu dolu bir 3 gün yaşatacak.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com