Boğaz’ı renklendiren bayrak enstalasyonu

paul-cocksedge-adds-vibrant-palette-to-istanbul-designboom-04 paul-cocksedge-adds-vibrant-palette-to-istanbul-designboom-05 paul-cocksedge-adds-vibrant-palette-to-istanbul-designboom-06

İstanbul’da 20-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenen GREAT Yaratıcılık Festivali’nde, Boğaz’ı Birleşik Krallık’ın ve Türkiye’nin bayrak renkleriyle renklendiren Londra temelli sanatçı Paul Cocksedge kendinden söz ettiriyor.

Modern mimarisi ve benzersiz Boğaz manzarasıyla The Seed, geçtiğimiz günlerde ilk GREAT Yaratıcılık Festivali‘ne ev sahipliği yaptı. Eski ve yeninin bir arada bulunduğu, etkileyici oditoryumları, mükemmel terasları ve bahçeleri olan bu mekanda, yaratıcılık konusunda Türkiye ve İngiltere’nin en iyileri bir araya geldi.

Özel olarak hazırlanan etkileşimli gösterimler ve uygulamalı sunumlar, yaratıcı ve ticari sürecin özünde bulunan becerileri ve ustalıkları keşfetme olanağı sunmayı ilke edinen GREAT Festivali’nin bu yılki ilk ayağı İstanbul’da gerçekleşti.

The Seed İstanbul‘da yer alan etkinliklerde ‘Palette’ enstalasyonu ile Paul Cocksedge dikkat çeken sanatçılar arasındaydı. Cocksedge, çalışmasında Büyük Krallık ve Türkiye’nin tarihi ve kültürel bağlarını her bir ülkenin bayrak renkleriyle farklı ölçülerde hazırladığı transparan bir yerleştirmeyle ortaya koydu.

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com