“Oldu hissi gelene kadar çalışmaya devam!”

photo1

Rafineri, Wasistdas, Hep, Alametifarika gibi ajanslarda çalıştıktan sonra 2013’ten bu yana kendi yolunda devam eden, Pilav‘ın kurucusu ve kreatif direktörü Buket Mihrinnisa Uygur “Haftanın Yerli Tasarım Ajansı”nın bu haftaki konuğu.

Hikayeniz? Manifestonuz? Meseleniz?

Uzun yıllar Türkiye’nin önemli reklam ajanslarında çalıştıktan sonra edindiğim tecrübe, yol yordama inanarak bir meselenin peşine düştüm. Aralık 2013’te bir hayal gerçekleşti ve Pilav kuruldu.

Pilav, çalıştığı şirket ve markalar için dijital, konvansiyonel, mecra ayrımı yapmadan, reklam ve tasarımı birbirinden ayrı düşünmeksizin çözüm üretme peşinde olan tam hizmet ajansı. Amacımız müşteriye sunduğumuz pazarlama stratejisi ve fikrin markanın etkinliğine hizmet etmesi.

Zaaflarınız?

Zaman. İşimize aşkla bağlıyız, bu işe ayrılabilecek süre şu kadar saat/gün diyemiyoruz; olana, oldu diyene, o oldu hissi içimize düşene kadar çalışmaya devam. Çalışırken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz.

Altını çizmek istedikleriniz?

Reklam ve tasarımı birbirinden ayrı düşünmeden, iki farklı alan olarak ele almadan, ikisinden de ödün vermeden çalışıyoruz. Zor ama imkansız değil. Logo, reklam filmi, promosyon da reklam malzemesiyken, ticari bir amaca hizmet ederken bir ayrım yapmamız söz konusu değil.

İlham nasıl oluyor da oluyor?

Çalışarak, gezerek, çalışarak, okuyarak, çalışarak, dinleyerek, çalışarak, izleyerek, çalışarak, eğlenerek, çalışarak…

Fikir dediğiniz nedir ki?

Bizim dünyamızda her şeyin başlangıcı, bigbang’i.

Kahramanlarınız?

Kendi adıma konuşursam önce ailem, aşkla yapacağım bir iş seçmem gerektiğini anlamamı sağlayan çizgi film kahramanları, bu işi seçmeme sebep olan sektör kahramanlarım, doğru yolda olduğumu hatırlatan okul hocalarım, eski patronlarım, kendi işimi kurmam için beni yüreklendiren dostlarım; hepsi kahramanım.

Hangi müşteri gelsin?

Yeni fikre açık, çözüm ortağı arayan herkesle çalışmak isteriz. Çalıştığı markayı kendi markası gibi gören bir anlayışı benimsiyoruz.

Hangi müşteri gelmesin?

Ne yaptıracağı belli, program kullanmayı bilen birini arayanlar gelmesin lütfen.

Müşterileriniz?

Pilav geçmişi kısa olmasına rağmen birçok iş üretti, üretmeye devam ediyor. Gold Gayrimenkul, Dedeman, Speak birlikte çalıştığımız markalar. Ayrıca proje bazlı olarak çalıştığımız event ajansları Keçi ve FunOrg var, Kurumsal kimliğini oluşturup danışmanlık verdiğimiz markalar da mevcut.

En sık takip ettiğiniz 5 web sitesi nedir?

Behance.net, notcot.org, radikal.com.tr, hurriyet.com.tr, designcloud.tumblr.com, twitter.com, facebook.com…

Sizden sonra kime yer verelim?

Selin Estroti.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com