“Şu sıralar Nuri Bilge Ceylan kahramanımız”

lovbd_eallinwall

Orijinalin ve rengin peşinde, doğanın ve kalitenin farkında, iş değil deneyim derdinde, çocuğa ve güzelliğe adanmış tasarım stüdyosu Lov B&D’nin iki ortağı Bal Içme ve Denizcan Yüzgül Haftanın Yerli Tasarım Ajansı’nın konuğu.

Hikayeniz?

2011 yılında Prag’ta, işten arta kalan zamanlarımızda, sadece sevdiğimiz işlerle uğraşabileceğimiz küçük bir stüdyomuz olsun istiyorduk. Amacımız hem para kazanmak, hem de sanat temelinden uzaklaşmadan bağımsız işler üretmekti. Piyasadaki standardın aksine, daha farklı ve renkli projeler yapmak için Lov B&D‘yi kurduk.

Zaaflarınız?

Zaman.

Altını çizmek istedikleriniz?

İşimizi severek yapıyoruz.

İlham nasıl oluyor da oluyor?

Eğer soruyu doğru anladıysak, bağımsız işlerimizde, bize ilham; bugüne kadar deneyimlediğimiz güzel seylerden ve deneyimlemek istediğimiz gelecekten geliyor diyebiliriz.

Fikir dediğiniz nedir ki?

Olmazsa olmaz!

Kahramanlarınız?

Şu sıralar David Cerny ve Nuri Bilge Ceylan.

Hangi müşteri gelsin?

Bize gelen müşteri, bizi seçerek gelmeli.

Hangi müşteri gelmesin?

Ne istediğini tam olarak bilmeyen.

Müşterileriniz?

Biz Prag – İstanbul arası çalışan bir stüdyoyuz; aynı zamanda çok farklı alanlarda müşterilerimiz oluyor. McCann Erickson, Young & Rubicam, Kaspen/JungvMatt gibi ajanslara, Eallin Motion Arts, Boogie Films gibi film şirketlerine, Ceska Sporitelna, Ikea, Coca Cola, O2 Telefonica gibi markalara, NowhereStudios gibi oyun şirketlerine çalıştık.

Sizden sonra kime yer verelim?

Nowhere Studios

LOVBD_03

Lov B&D ekibinin, dünya çapındaki halk direnişlerine, Gezi‘den yola çıkarak destek verdiği “Resist & Love” isimli illüstrasyonlarının tüm hazırlık ve çizim sürecini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com