“Anneanneme sarılırken göz yaşlarımın tadını seviyorum”

joantrouser

JoanAsPoliceWoman-620x413

Dünyanın en iyi kadın vokallerinden Joan As Police Woman cephesinde ilkbaharda başlayan dünya turnesi tüm hızıyla devam ederken, “Witness” parçasına bir video geldi. Magic ve Chemmie videolarıyla ünlenen Ben Reed imzasıyla tabii.

Ağırlıklı olarak müzik videoları ve eğitici filmler çeken Ben Reed, Joan As Police Woman ile çalışmaya epeyce alıştı. Magic ve Chemmie parçalarından sonra Witness’a çektiği video da gayet başarılı olmuş. ‘Bir yönetmenin siyah beyaz bir filmle bu kadar örtüştüğünü görmek harikulade’ diyen Joan As Police Woman, belli ki Wales kökenli Reed ile daha çok ortak projeye imza atacak.

Ben Reed Londra’da yaşıyor. Kendi deyişiyle reklam ve müzik filmleri çekiyor; ‘bazen gerçek insanlarla, bazen anime insanlarla‘.

Fikir, espri ve parlak renklerden ve de yeni imajlardan hoşlandığını söyleyen yönetmen, Swans dinliyor, ‘Donald Barthelme, Robert Rauschenberg ve Hemingway ve Roeg ve Bob Dylan ve  Mark E Smith ve Roman Signer ve Werner Herzog’ seviyor ve şöyle anlatıyor:

“Tıpkı sizin gibi birçok farklı şeylerden hoşlanıyorum. Görüntüler, sesler ve büyükannenizin elinizi tutup, ‘merak etme, sen ısrarla istedikten ve her zaman sevdikten sonra her şey güzel olacak’ demesinden ve size sımsıkı sarıldığında ona, ‘teşekkür ederim büyükanne, seni seviyorum’ derken çaktırmadan ağlamaktan ve onun bunu bilmesinden ve gözyaşlarımın tadından…”

Reed’in Showreel’ini buradan izleyebilirsiniz.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com