“Bu arada Pink Floyd Ekim’de yeni bir albüm çıkarıyor”

pink floyd

Yukarıdaki başlık Pink Floyd’un gitarcısı David Gilmour’un karısı Polly Samson’a ait. Samson’un geçtiğimiz günlerde attığı Tweet’de, Ekim ayında çıkacak albümün ismi de belirtilmiş: The Endless River.

David Gilmour’un karısı Polly Hamson’un sıradan bir konuymuş gibi duyurduğu haber sansasyon etkisi yarattı. Zira efsane grup Pink Floyd, böylelikle 1994’te çıkardığı “Division Bell”den sonra ilk kez yeni bir stüdyo albümüyle karşımızda olacak.

Pink Floyd’un plak şirketi Warner’dan henüz resmi bir açıklama yapılamamış olsa da, grubun uzun senelerdir back vokallerini yapan Durga McBroom-Hudson’dan Facebook üzerinden teyit geldi: “Ekim’de çıkacak “The Endless River”da benim de sesimi duyacaksınız.”

McBroom-Hudson’un ifadesine göre, üzerine vokal çalışılan yeni albüm, 20 yıl önce “Division Bell” kayıtları sırasında ortaya çıkan enstrümental “session”lardan oluşuyor. “The Endless River”da bu durumda 2008’de kanserden yaşamını yitiren keyboard’cu Richard Wright da duyuluyor olacak.

1985’de grupla kavga eden ve yollarını ayıran Roger Waters’un bu yeni kayıtlarda yer alıp almadığı henüz açıklanmış değil. Son iki albümün; “A momentary lapse of reason” (1987) ve “Division Bell”in (1994) onsuz kaydedildiğini, 2005’de barışıp tek bir sefer Londra’daki Live-8-Konseri’ne çıktıklarını da bilenler bilir.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com