“Eğer sevişeceksek cin tonik içerim”

10001434_779443405400637_8075815629276829763_n

bankrupt

Wasted Rita huzursuz doğanlardan. Sözünü sakınmayan Lizbon temelli grafik tasarımcı için tam zamanlı düşünür de denebilir. Sanatçı her gün yeni bir fikirle, yeni bir sözle sarkazm seven takipçilerini besliyor.

Wasted Rita rahatsız. O bir ajan provakatör. Dünyanın gidişatını sevmiyor. İnsan davranışlarını iki yüzlü buluyor. Bu yüzden her gün yazması, her gün çizmesi gerekiyor.

Hayata, insan ilişkilerine ve davranışlarına dair sarfettiği sözler sade, akılda kalıcı ve onun nefes alması için son derece önemli.

Çocukça yazılmış ama ‘ne kadar doğru’ dediğiniz pek çok afişin arkasında onun ismini bulabilirsiniz.

Wasted Rita mahlaslı Rita Gomes, yaratıcısı ve sorumlusu olduğu, hemen hergün güncellediği www.ritabored.blogspot.com‘da kara mizahi çizimleri ve el yazması sözleriyle sayısız sanat ve grafik tasarım web sitelerinde, dergilerde ve kitaplarda yer alıyor.

Paris, Londra, Berlin, Bochum, Portekiz’de sayısız sergiler açan ve Ginza Magazine, Doolittle Mag, Hurley, Samsung, Delta ve Diário Económico gibi freelance çalıştığı uluslararası müşterileri olan sanatçı, uzun zamandır bizim de takibimizde.

Eklektik sanat baskıları satan online dükkan Junique’in geçtiğimiz günlerde Rita Gomes ile yaptığı söyleşiyi sizin için derledik.

Ne içersin?

Bira (eğer fotbol maçı iziyorsam), mojito (eğer arkadaşsak), cin tonik (eğer sevişeceksek).

Eğer bir sanatçı olmasaydın ne olurdun?

Dün duş alırken ben de bunu düşündüm ve stand-up’çı olabileceğim sonucuna vardım. Böylece insanlıkla ilgili “sense of humor”umu kullanıp yine dalga geçebilirdim. Ama Seinfeld ve Louie C.K dışında kimse bununla yaşayamadığı için, acaba telekız olarak çalışsaydım nasıl olurdu diye de düşündüm; ya da Jennifer Lawrence gibi şöhretli ve kaygısız bir oyuncu, New York’ta yaşayan anti sosyal bir yazar ya da aylarca turnelerde dolaşan bir grubumun olmasını… Bunların dışında her şey ölümcül sıkıcılıkta olurdu.

Onlarsız yaşayamayacağın 3 şey nedir?

Wi-Fi (sketchbook’lar, marker’lar ve müzik ile birlikte), kumsal (wi-fi, sketchbook’lar, marker’lar ve müzikle birlikte) ve mizahımı kaldırabilen birkaç arkadaşım. Daha muteber bir şeyler ekleyebileceksem, flört etmek ve erkeklerle dalga geçmek.

Gece seni ne uyanık tutar?

Enteresan bir erkekle yapacağım iyi bir sohbet, yeni bir şehri keşfetmek ve televizyon şovları.

Bu aralar hangi müzikleri dinliyorsun?

Son haftalarda takıntılı bir şekilde son derece mutlu ve yaz duygulu yeni albümleriyle D’Alva #batequebate’ dinliyorum. Onun dışında Future Islands, Chet Faker, The Acid, Drake, King Krule, Mø, Cloud Nothings ve biraz Bossa Nova… (Röportajın tamamını okumak için tıklayın.)

Facebook

İmaj: Ryan Gosling de Wasted Rita hayranlarından.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com