“bikupleportfolyo” alır mıydınız?

10611195_1540686769488446_83204967_n 10584525_631706303594839_1098802709_n

Erşan Develier reklam yazarı. Burcu Gunister sanat yönetmeni. İkisi de Ogilvy İstanbul’da çalışıyor. “Couple” olarak yarattıkları işleri “bikupleportfolyo” adı altında Instagram’da yayınlıyorlar. Neden Instagram diye sorduk?

Kendinizi biraz tanıtabilir misiniz?

Erşan D.: 1989 doğumluyum. İstanbulluyum. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema-TV ve Reklamcılık bölümlerinde okurken Leo Burnett İstanbul’da hatırı sayılır bir staj dönemi geçirdim. Okuldan mezun olduktan sonra Medina Turgul DDB’ye girdim ve son iki yıldır Ogilvy İstanbul’da reklam yazarlığı yapıyorum.

Burcu G.: 1986 doğumluyum, Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olur olmaz aynı üniversitenin master programını kazandım. 2003’ten beri tasarım ve illüstrasyon ajanslarında çalıştım, reklam sektöründe 5 senelik bir tecrübem var. Ogilvy’de de üç yıla yakın bir zamandır sanat yönetmeni olarak çalışıyorum.

Portfolyonuzu Instagram’da paylaşma fikri nasıl doğdu?

Burcu G: Aslında bir süredir “couple” olarak bir portfolyo yaratma fikri vardı. Ama farklılaşmak, sadece ekip olarak yaptığımız işlerin olacağı bir web sitesi tasarlamak ve birilerinin bu web sitesine gireceği umudunu taşımak gerekiyordu. En sonunda Instagram’ın bu iş için en doğru yer olduğuna karar verdik. Hem popüler hem etkileşimli… Hem de bedava!

Genellikle bu anlamda Behance gibi siteler tercih edilir, Instagram’ın daha mı etkili olduğunu düşünüyorsunuz?

Erşan D: Bizim zaten kişisel olarak Behance hesaplarımız var. Her yaptığımız iş de “multiple owner” olarak ikimizin de sayfasında gözüküyor. Ve bunu çoğu kişi yapıyor. Biz Instagram’ın hem farklılaşmak adına hem de daha çok kişiye ilginç bir şekilde ulaşmada daha etkili olabileceğini düşündük.

Behance’de işinizi vitrine koyuyorsunuz, üzerine güzel bir ışık vuruyor ve işten anlayan insanlar takdirlerini size iletiyor. Instagram’da ise işinizi tezgaha koyuyorsunuz. İnsanlar alıp yakından inceliyor, sizinle iletişim kurabiliyor ve iki dokunuşla beğenilerini belirtebiliyorlar. Çok daha samimi.

instagram.com/bikupleportfolyo

behance.net/ersandevelier

behance.net/burcugunister 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com