Sevgili bulma uygulaması ve #FOMO

tully-arnot-lonely-sculpture-2014-servo-motor-micro-controller-programming-cast-silicone-perspex-cable-ties-glue-electronics-iphone-4-tinder-app3_-jpg

#FOMO, yani gelişmeleri kaçırma korkusu temalı bir sergide sanatçı Tully Arnot’un sevgili bulma uygulaması Tinder’a yönelik hazırladığı çarpıcı bir iş var. Çalışma, eğlenceli olduğu kadar ürkütücü de.

İnsanın bilinç kontrolünü ele geçiren ve çağımızın hastalıklarından biri kabul edilen FOMO (Gelişmeleri Kaçırma Korkusu), dört lokal sanatçının katılımıyla Sidney’deki (Avusturalya) Artreal  Gallery’de gerçekleşen #FOMO isimli sergiye de konu oldu.

Sanatçılar Liam Benson, Tully Arnot, Louise Zhang ve Criena Court’un  #FOMO konseptli işlerinin arasında Tully Arnot’un “Lonely Sculpture / Yalnız Heykel”i güldürdüğü kadar, durumun vehametine de kalın çizgilerle işaret ediyor.

Kurucusu Sean Rad’in sevgilisinden ayrıldıktan sonra yarattığı, Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaya başlayan Tinder’ı tiye alan aşağıdaki çalışma, diğerlerinin daha güzel vakit geçirdiği hissiyle yaşayan, hiçbir şeyi kaçırmak istemeyen FOMO sahibi kişiyi irkiltecektir.

Lonely Sculpture (2014) from Tully Arnot on Vimeo.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com