Suşinin kralını ben yerim diyeceksiniz!

sushimaster

Bu aralar suşiye taktığımızı düşünebilirsiniz ama bu siteyi paylaşmazsak olmazdı. Basit ve neşeli grafik ve bilgilerle suşi uzmanı olabilirsiniz. Bir de yine Instagram’lı bir yarışma eklenmiş işin içine. Daha ne olsun?

Önce şu şahane tasarlanmış olan siteye girmeniz lazım. Adım adım nasıl suşi yendiği tüm basitliğiyle anlatılıyor. Cidden çocuk oyuncağı. Ve de her bir adımda suşi ile ilgili hap bilgiler veriliyor ki gerçekten ilgi çekici. Arkadaşlarınızla suşi yemeye gittiğinizde kullanıp hava atabileceğiniz türden.

“Chopstick”, asıl ismiyle “Hashi” nasıl kullanılır? Önce dört adımda işin bu en önemli kısmı anlatılıyor. Sonra suşi çeşitleri var sırada.

En yaygın olarak bilinen her bir çeşidin minik hikayesiyle birlikte sunuluyor. Derken sıra suşiyi soyaya bandırma işine geliyor. Ölçüsü ne olmalı vb. sorular açıklığa kavuşuyor. Wasabi ile ilgili de önemli bir ipucuyla birlikte üstelik.

‘Peki şu zencefil işi ne olacak’ diyorsanız, onun da ölçüsü ve işlevi yazıyor bütün yalınlığıyla. Son olarak da nereye koyacağınızı bilemediğiniz “Chopstick”ler elinize yapışmasın diye, onların yerini de öğreniyorsunuz.

Artık suşi ustasısınız! Ustalığınızı taçlandırmak için bildiğiniz bir suşi lokantasına gidip hünerlerinizin fotoğrafını çekip #HOWTOSUSHI hashtag’iyle 31 August 2014’e kadar Instagrama yüklerseniz Pad Mini de kazanabilirsiniz.

İşte her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenebileceğiniz sitenin adresi:

http://hungryhouse.co.uk/blog/how-to-eat-sushi/

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com