Bu ağız proteziyle tüm dikkat sizde!

hiper1 hiper2 hiper3 hiper4 hiper5
Sascha Nordmeyer’in tasarladığı plastikten “hiper dudak” protezi iletişim çağında, iletişimsizliğe alaycı bir yaklaşım getiriyor. 2011’de MoMa’da “Talk to Me/Konuş Benimle” sergisinde yer alan iş, Artecnica tarafından üretilerek satışa sunuldu.

Fransız temelli tasarımcı Sascha Nordmeyer‘in ilk kez 2011’de New York’ta Museum of Modern Art’da (MoMA) “Talk to Me/Konuş Benimle” sergisinde gün yüzü gören tasarımı, Los Angeles merkezli tasarım şirketi Artecnica tarafından satışa sunuldu.

Dünya çapında tanınmış tasarımcılarla işbirliği içinde çalışan marka, tasarımda biraz eğlence arayanlar için “hiper dudak”ı üretme kararı almış. (Duyulduğu anda bizim gibi ülkelerde, hemen işportaya düşme tehlikesi barındırıyor, o ayrı.)

Artecnica’nın 2014/2015 Sonbahar-Kış kataloğuna hyperLip ismiyle giren tasarım, taşıyıcısına her ortamda dikkat çekmeyi garanti ediyor. Nasıl etmesin?

Nordmeyer’in çıkış noktası bir ölçüde insanların kurdukları yapay iletişime dikkat çekmek olsa da, geldiği noktada hyperLip, insanlara kafa çevirtecek, eğlendirecek bir kılığa bürünmüş. O yüzden de “conversation stopper” demişler. Birinin suratında böyle bir ağzı gördüğünüzde susar ve bakakalırsınız tabii ki.

Bu arada ziyaretçilerin bu tasarımı kullanarak fotoğraf çekiminde yer alabileceği Photography Playground isimli gezici sergiyi de unutmamak lazım. Yolunuz 11Eylül – 5 Ekim tarihlerinde Köln’e (Almanya) düşerse, kaçırmayın!

16-21 Eylül’de yine Köln’de yer alan Photokina festivaline paralel olarak gerçekleşecek olan sergi, daha sonra Amsterdam ve Tokyo yolcusu.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com