“Yuva” Portobello Free Film Festival’de yarışıyor

14936620672_97fd782242_o yuva

Onur Yiğit’in yönettiği Yuva adlı kısa film, 28 Ağustos – 14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa’nın en büyük bağımsız film festivali Portobello Free Film Festival’in drama bölümünde yarışıyor.

Başrollerini Kanbolat Görkem Arslan ve Handan Zorlu’nun paylaştığı filmin konusu şöyle: Zeynep, küçük bir gecekonduda kurulu olan yuvasını ayakta tutmaya çalışmaktadır. Yılların ilişkiler yumağı onu aynı döngünün içerisine hapsetmiştir. Oysa ezberi bozmak gerçeklerle yüzleşmeyi gerektirir.

Kırılan kalplerin tedavisi yapılan hatalarla, öğretilmiş olanla mümkün müdür? Zamana sadık kalmak, beklemek, bu bir ilaç olabilir mi? Bir yandan büyük toplumsal olaylar cereyan ederken; diğer yandan da bireysel, kişisel hayatların evrimleşmesini, küçük bir ailenin penceresindeki tülü hafifçe aralayarak öğrenmeye çalışıyoruz.

Yönetmen Hakkında / Onur Yiğit 

1984 yılında İzmit’te doğar. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nü sinema okumak için bırakır. Akademi Ege Sinema – TV Bölümü’nden birincilikle mezun olur. Çekmiş olduğu kısa filmler ile İstanbul’dan Boston’a, Ankara’dan Brüksel’e, İzmir’den Selanik’e, Mardin’den Detmold’a birçok festivalde derece ve ödüller alır.

Aynı zamanda fotoğrafa da gönül vermiştir. İzmir’de “Her Şey Geçer, Hayat Kalır” adındaki İstanbul temalı fotoğraf sergisini açar. Sinema ve televizyon sektöründe yönetmen yardımcılığı yapar.

Yönetmen kendi film ve fotoğraf projelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

www.yuvakisafilm.blogspot.com.tr

YUVA kısa film (fragman) Onur Yiğit 2014 from onur yiğit on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com