Marina Abramović ArtInternational’da!

marina

ArtInternational2014-Marina Abramovic AAA-AAA

70’lerden günümüze, bedeninin sınırlarını zorlayan işleriyle seyirciyi şoke etmeyi başarmış dünyaca ünlü performans sanatçısı Marina Abramović’in işleri ArtInternational’da!

26-28 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek fuarda, sanatçının 1978 tarihli meşhur videosu AAA-AAA da gösterilecek. 26-28 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational’da işlerini göreceğimiz dünyaca ünlü sanatçılardan biri de Marina Abramović.

70’lerden günümüze, 40 yıllık sanat hayatı boyunca bedeninin sınırlarını zorlayarak seyircileri şoke eden işlere imza atan ve performans sanatının en tanınmış isimlerinin başında gelen Abramović’in üç fotoğrafının yanı sır,a AAA-AAA adlı meşhur videosu da ArtInternational’da sergilenecek.

Abramović ve Ulay birlikte

Sanatçının hayatında büyük etkisi olan partneri Ulay’la birlikte gerçekleştirdiği ve iki sevgilinin başta eşit görünen ama yavaş yavaş dengenin bozulduğu ilişkilerini konu alan AAA-AAA performansı, 9 dakikalık bir videodan oluşuyor.

Abramović’in kariyerindeki en tanınmış işlerden biri olan 1978 tarihli bu video, İngiltere’nin en büyük galerilerinden Lisson’un standında gösterilecek. Sanatçının en son işlerinden “Artist Portrait with a Rose” ise Viyanalı galeri Krizinger’de satışta olacak.

Türkiye’nin en prestijli uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational’ın ikincisi 26-28 Eylül 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul’un geçen yılki en önemli sanat etkinliklerinden biri kabul edilen ArtInternational’a bu yıl 24 ülkeden 80 seçkin galeri ve 400’e yakın sanatçının işi katılacak.

artinternational14.net

Görseller: Marina Abramović – AAA-AAA, 1978 Single screen video
9 minutes 54 seconds
22.9 minutes 137.2 seconds ed. 3 of 5+2 ap ABRA780001-3, courtesy of Lisson Gallery // Marina Abramović – Artist Portrait with a Rose, 2013 fine art pigment print, 70 x 70 cm, courtesy of Galerie Krinzinger.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com