Mesaj yazmak demode, telefon açmak yakışıksız, e-mail eskide kaldı…

04_Miranda_somebody_selfie_07312014

Sanatçı Miranda July’ın dün Venedik Film Festivali’nde lansmanı yapılan yeni mesaj servisi “Somebody”, iletişimde yeni bir sayfa açıyor. Miu Miu’nun desteğiyle yaratılan uygulama ücretsiz olarak iTunes magazasından indirilebilir. (sadece iOS) 

“When you can’t be there… Somebody can.” mottosuyla lanse edilen Somebody ile bir yakınınıza mesaj attığınızda, o mesaj arkadaşınıza değil, arkadaşınızın hemen yakınında olan birine gidiyor. Sizin mevcut olmadığınız yerde tanımadığınız bir yabancı sizin mesajınızı ona iletiyor. Somebody kısacası böyle işliyor.

“Somebody” uygulamasının lansmanı ve uygulamaya eşlik eden, Miranda July’ın Miu Miu’nun Women’s Tales serisi kapsamında çektiği kısa filmin dünya prömiyeri, dün Venedik Film Festivali’nde gerçekleşti.

July, bu son derece karmaşık GPS temelli mesajlaşma sistemini grafik tasarımcı Thea Lorentzen ve bol ödüllü dijital tasarım ajansı Stinkdigital ile beraber, aylar süren yoğun çalışmalar neticesinde yaratmış.

Her zaman ilgi çekici kavramsal projelerle bizi şaşırtmayı bilen sanatçının “Somebody” için çektiği film ise, uygulamanın nasıl çalıştığını ironik bir yaklaşımla anlatıyor.

Somebody’nin resmi kullanım noktaları:

Los Angeles County Museum of Art (Miranda July 11 Eylül’de yerinde bir sunum yapacak), The New Museum (sunum 9 Ekim’de), Yerba Buena Center for The Arts (San Francisco), Portland Institute of Contemporary Art, Museum of Fine Arts, Boston, The Walker Art Center (Minneapolis) ve  Museo Jumex (Mexico City.)

www.somebodyapp.com

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com