Sinemada ses, ses efektleri ve kulağın etrafında…

11882_SAE_Istanbul_Digital_Film__Animation_2

Eylül 2014 öğretim dönemi öncesinde SAE İstanbul, Audio Engineering ve Digital Film & Animation programlarına yönelik tanıtım günüyle konuklarını bekliyor.  Tanıtım gününde, atölye, seminer, söyleşi, kampüs turları ve SAE İstanbul’un tüm programı açıklanacak.

Seminer programlarına kısaca bir göz atmak gerekirse, sinemacı Ezel Akay’ın 18 Eylül’de gerçekleştireceği, sesin bir yönlendirici, yeni bir anlatıcı olarak kullanılmasının sinema dramaturjisindeki yerinin tartışılacağı seminer öne çıkanlar arasında.

Başlı başına bir sanat olarak görülen foley tekniği ile ilgili birçok Hollywood filminde çalışmış olan Howell Gibbens’in katılımıyla 19 Eylül’de gerçekleşecek olan, foley teknikleri, dikkat edilmesi gereken noktalar ve ses efektleri üzerine düzenlenen atölye de dikkat çekici… Seminer programını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Animasyon ve Görsel Efekt Semineri – Luca Shenato – Sinem Vardarlı / 11 Eylül 2014

Luca Shenato ve Sinem Vardarlı, pek çok önemli festivalde gösterilen Fingers Tale isimli kısa filmleri, animasyon ve görsel efekt sektöründeki deneyimleri, kendi hikayelerini anlatma yolunda karşılaştıkları sorunlar, bunların üstesinden gelmede edindikleri deneyimler gibi birçok faydalı içeriği katılımcılarla paylaşacaklar.

Hearsafe Semineri – Eckhard Beste / 12 Eylül 2014

Hearsafe firma kurucusu Eckhard Beste’nin katılımıyla gerçekleşecek seminerde; insan kulağı ve duyum, ses seviyesi ve gürlük, çevresel etkilerin duyum kalitesinde yarattığı düşüş, kulak koruma yöntemlerinin önemi ve gürültü ile ilgili yasal düzenlemeler gibi birbirinden önemli konulara değinilecek.

Ses ve Görüntü İlişkisi Semineri – Ezel Akay / 18 Eylül 2014

Ünlü yönetmen Ezel Akay’ın katılımıyla SAE İstanbul’da gerçekleşecek seminerde, sesin bir yönlendirici, yeni bir anlatıcı olarak kullanılmasının sinema dramaturjisindeki yeri, yöntem ve teknikleri tartışılacak.

Foley ve Ses Efektleri Semineri – Howell Gibbens / 19 Eylül 2014

Başlı başına bir sanat olarak görülen foley tekniği ile ilgili birçok Hollywood filminde çalışmış olan Howell Gibbens’in katılımıyla SAE İstanbul’da gerçekleşecek etkinlikle, foley teknikleri, dikkat edilmesi gereken noktalar ve ses efektleri üzerine ayrıntılı bir atölye düzenlenecektir.

Byzantium 1200 Semineri – Tayfun Öner / 26 Eylül 2014

SAE İstanbul’da Tayfun Öner’in katılımıyla gerçekleşecek seminerde, Byzantium 1200 projesinin tanıtımı ve tarihçesinden sonra, arkeolojik rekonstrüksiyon ve bu alanda kullanılan bilgisayar teknikleriyle en yeni teknolojiler anlatılacak. Seminerde son çalışmalardan; Yenikapı Limanı, Hipodrom ve Büyük Saray çalışmalarının detaylı sunumu ve projenin gelecekteki hedeflerine de yer verilecek.

SAE Institute Istanbul

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com