Elektronik, canlı ve dans garantili!

CCClub_Istanbul

Elektronik müzikte Fransa’nın tokat gibi cevabı olan plak şirketi Circus Company, İstanbul’u yerinden oynatmaya geliyor. Canlı performanslarıyla dOP, Dave Aju ve Sety 12 Eylül – Cuma gecesi garajistanbul’da.

Klüp müziği platformu Resident Advisor’ın Top Live Acts (En İyi Canlı Performanslar) listesinde ilk yüz arasında yer alan, prodüksiyon ve remix’leri kadar sahne performanslarıyla da özel bire sahip olan dOP’nin canlı performans sergileyeceği gecenin diğer ismi Dave Aju.

Elektronik müziğin en üretken ve saygın prodüktörlerinden biri olan Dave Aju, yeni seslere olan tutkusu ile pek çok müzisyene ilham kaynağı olmuş bir isim. Sety’nin açılışını yapacağı Circus Company Club, Fransız elektronik müzik ekolünü İstanbullu müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

dOP_closeup_500

dOP (Circus Company, FR)

Damien Vandesande, Clément Aichelbaum ve Jonathan Illel’den oluşan Fransız elektronik müzik üçlüsü dOP, organik dans müziği olarak adlandırdıkları sound’ları ile elektronik müzikseverlerin gönlünde taht kurmuş isimlerden biri. Prodüksiyonlarında gerçek ses, vokal ve enstrümanlara sıkça yer veren üçlü, gerçekleştirdikleri canlı performanslar ile büyük beğeni topluyor.

2010 yılında Circus Company etkiletiye yayınladıkları The Greatest Hits albümü ile Resident Advisor’ın Top Live Acts (En İyi Canlı Performanslar) listesinde yer alarak uluslararası bir başarıya imza atan dOP, Life and Death, Watergate, Dirt Crew gibi önemli labellardan pek çok EP ve single yayınladı.

Dave_002

Dave Aju (Circus Company, FR)

San Francisco asıllı Marc Barrite nam-diğer Dave Aju, elektronik müzik piyasasının en üretken ve saygın isimlerinden biri. Müzikal bilgisini dans müziğin köklerine olan tutkusu ile birleştiren Dave Aju, prodüksiyonlarında yeni unsurlara yer veren ve kendini sürekli yenileyen bir sanatçı, deneysel seslere olan tutkusu ile de pek çok prodüktör için ilham kaynağı olmuş bir isim.

sety_500x500

Sety (Circus Company, FR)

90’ların sonundan bu yana Paris’in underground elektronik müzik çevrelerinin gayet iyi bildiği Sety, Circus Company’nin 1999’daki kurucularından. Nôze, Ark, Dave Aju, dOP, Guillaume & the Coutu Dumonts ve DJ Koze gibi sanatçılarla Avrupa’nın en saygın house label’ının mimarlarından biri olan Sety, daha çok arka plandaki kahramanlardan biri gibi gözükse de, gerek minimal tekno babalarından Robert Hood’a yaptığı remikslerle, gerek yapımcı ve kürötor, gerekse DJ olarak kendinden söz ettiriyor.

DJ Koze, Nôze, Nicolas Jaar ve dOP gibi önemli isimleri bünyesinde barındıran Circus Company, SaveAS Music ev sahipliğinde, 12 Eylül – Cuma gecesi garajistanbul’da. Biletler Sosyotix’te.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com