Lale Müldür filmini ArtInternational’da çekecek

LaleMuldur_AziliYesil copy copy

26-28 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek ArtInternational’ın sanatsal programının dikkat çekici isimlerinden şair Lale Müldür, fuara deneysel film projesi “Azılı Yeşil”le katılıyor ve filmin çekimlerini ArtInternational’da sürdürüyor.

26-28 Eylül tarihlerinde ikincisi gerçekleşecek ArtInternational çağdaş sanat fuarının artistik programı açıklandı. Stephane Ackermann’ın direktörlüğünde hazırlanan programda, tanınmış sanatçılar tarafından hazırlanmış performanslar ve enstalasyonların yanı sıra Türkiye’den ve yurt dışından küratörler, enstitüler ve güncel sanat platformlarının katılımıyla gerçekleşecek etkinlikler de bulunuyor.

Programın en dikkat çekici işlerinden birisi de şair Lale Müldür’ün deneysel film projesi “Azılı Yeşil”in gösterimi ve çekim süreci olacak.

Müldür, Kaan Karacehennem ve Franz von Bodelschwingh’in eşliğinde yönettiği bu filmin gösterimine katılacak ve uzun versiyonun çekimlerini fuar alanında yapacak.

Lale Müldür’ün, şiirlerinde ve günlük hayatında olduğu gibi, sıradan görünen olaylardan sayısız etkileyici sahneler yaratarak çektiği film, Lale Müldür Tiyatrosu’nu sinemaya uyarlama denemesi olarak da okunabilir.

Fuarın bir diğer sürprizi ise, Lale Müldür’ün daha önce yayımlanmamış şiir ve görsel çalışmalarının ArtInternational’a özel fuar kataloğunda yer alacak olması.

Bilet fiyatları değişmiyor

ArtInternational, 26-27 Eylül tarihleri arasında 12:00 – 20:00, 28 Eylül Pazar günü ise 12:00 – 18:00 saatleri arasında sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak. Fuarın biletlerinde ücret artışı olmayacak ve geçen yıl olduğu gibi günlük Tam 30 TL, Öğrenci 15 TL, 3 günlük Tam 60 TL, Öğrenci 15 TL olarak satışa sunulacak. Biletler Biletix’ten ya da Haliç Kongre Merkezi’nde bulunan gişelerden alınabilecek. 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com