Brief tam olarak neydi, sorabilir miyim?

brief

Frank Gehry, Yves Behar, David Rockwell, Maira Kalman, John C Jay ve John Boiler gibi şöhretli kreatiflerin ne gibi ortak noktası olabilir sizce? Söyleyelim, hepsi projelerine brief’le başlıyor… Bu film brief hakkında sağlam brief veriyor!

“Müşteri temsilcileri kreatiflere sürekli brief verir ama hiçbir zaman doğru brief vermezler, olan da kreatiflere olur” klişesini bilmeyen yoktur. Üstelik reklamcı değilseniz de bilirsiniz bunu. Brief önemlidir. Doğru brief daha da önemlidir üstelik. Bu yüzden artık bununla ilgili bir film var.

Reklamdan tasarıma ve enovasyona, brief yaratma ustası, marka ve tasarım stratejisti Bassett & Partners‘dan Tom Bassett, dünyanın en olağanüstü, en şahane, en yaratıcı ve yetenekli insanlarını bir araya getirmiş ve brief hakkında ne düşündüklerini ve nasıl kullandıklarını sormuş. Ortaya 30 Eylül’de lansmanı yapılacak “Briefly” belgeseli çıkmış.

Briefly’nin ortaya çıkış sebebi, gelecek kuşaklara ilham vermek, daha iyi brief’ler hazırlamalarına yardımcı olmak, briefing sürecinin, mükemmel yaratıcı sonuçlara yönelik daha iyi yönetilmesini sağlamak…

Briefly Teaser – Full Film launches 09.30.14 from Bassett & Partners on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com