Ozon Tabakasının Korunması Günü için örnek bir aksiyon

ozon

DoubleTree by Hilton Moda, 16 Eylül’de Uluslararası Ozon Tabakasının Korunması Günü kapsamında insan üretimi zararlı kimyasalların kullanılması sonucu ozona verilen zarar ve sürdürülebilir çevre konusunda sosyal medya üzerindeki paylaşımlarıyla kamuoyunu bilgilendirecek!

DoubleTree by Hilton Moda, çevreye sorumluluk bilinci ile son yıllarda dünyamızdaki en önemli çevre sorunlarının başında gelen “Ozon kirliliği” ile “Ozon tabakasındaki incelme ve delinmeler” konusunda kamuoyunu bilgilendirici paylaşımlarını gün boyu sosyal medya üzerinden yapacak.

Otel genelinde akıllı bina konseptiyle soğutucu ve klima ünitelerinde ozon dostu gazlar yanında yangın söndürücü cihazların sulu söndürme sistemi ile otomatik olarak devreye girmesine izin veren sistemlerle, manuel müdahalelerde kuru kimyevi toz ve biyojel söndürücüler kullanılmasına izin veren sistemler kullanılıyor. DoubleTree by Hilton Moda atık ve çöplerin ayrıştırılması ve geri kazanımı konusundaki faaliyetlerle de sektöre olumlu örnek.

Ozona zarar veren kimyasalların üretimi ve tüketimini durdurmayı amaçlayan “Montreal Protokolü”nün imzalandığı 16 Eylül tarihi her yıl dünyada  Ozon Tabakasının Korunması Günü olarak kutlanıyor.

Ozona zarar veren genelde klor veya brom içeren kimyasalların dünya yüzeyinden yükselerek stratosfere ulaşmasıyla zarar gören ozon tabakası yüzünden dünyaya ulaşan UV-B ışınlarının da miktarı artıyor.

Doğal varlıkların korunması için enerji verimliliği ve geri dönüşüm sağlanması suretiyle kaynak ve hammadde tasarrufunu önemseyen DoubleTree by Hilton Moda, çevreye duyarlı konaklama tesisi olarak mimari, tasarım ve iç dekorasyonunda gün ışığından daha fazla yararlanarak elektrik enerjisi tüketimini azaltıyor.

Anadolu Yakası’nın merkezinde yer alan otelin çevre bilincinin oluşturulması ve çevre konusundaki olumlu katkıların teşvik edilmesi anlamında “Çevreye Duyarlı Tesis” olarak anılması çabalarının sürekli olacağını söyleyen Hülya Akgün, “DoubleTree by Hilton Moda olarak tüm çalışanlarımız ile birlikte sürdürülebilir çevre bilinci konusunda hassasız, 16 Eylül Ozon Günü’nü de bu kapsamda önemsiyor, çevre konularında çalışanlarımız, misafirlerimiz ve tüm çevremizi bilinçlendirecek duyuru ve eğitimleri önemsiyoruz” dedi.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com