Sesime Gel’in sesi ödülle duyuldu!

sesime-gel

Gitmek: Benim Marlon ve Brandom filmiyle dikkatleri üzerine çeken yönetmen Hüseyin Karabey imzalı Sesime Gel filmi, Uluslararası Milano Film Festivali’nde En İyi Film ve İzleyici Ödüllerini aldı.

Daha önce İstanbul Film Festivalin’de En iyi film-Radikal seyirci ödülü, en iyi müzik ve Cineeurope.org ödülünü alan Sesime Gel filmi, yine Rotterdam’da düzenlenen 2. Kırmızı Lale Film Festivali’nde En iyi Film ve En iyi yönetmen ödüllerine layık görülmüştü.

Yönetmeni Hüseyin Karabey’in “Derdim Türkiye’nin yakın tarihinde olan biten hakkında keskin politik bir tavır sergilemek değil, çünkü böyle çatışmaların iki taraf için de ne kadar acıya ve kayba yol açtığını hepimiz biliyoruz.

Bu yüzden de, tebessümle gözyaşlarını hayatın kendisinde olduğu gibi bir araya getirecek bir hikâye anlatmaya ve salondan çıktıktan sonra da izleyicinin zihninde yer edecek bir film yapmaya çalıştım.

Umarım bu iki kadının ve onlara eşlik eden dengbejlerin yolculuğu aracılığıyla biz de kendimize ve içinde yaşadığımız dünyaya dair bir şeyleri keşfedebiliriz.” dediği, yakın dönem Türkiye sinemasının yetenekli isimlerinden Hüseyin Karabey’in yönetmenliğini üstlendiği “Sesime Gel”, “tebessüm ile gözyaşının” harmanlandığı bir yapım olarak ifade ediliyor.

Were Denge Min / Sesime Gel, 31 Ekim 2014’te sinemalarda!

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com