26. Kristal Elma Festivali’nden 1. Gün İzlenimleri

IMG_0673

26. Kristal Elma Festivali bugün dolu bir programla açıldı. Yerli ve yabancı konuşmacılar, paneller ve workshop’ların ötesinde santralistanbul’u gerçek bir festival ortamına büründüren organizasyonda, çeşitli marka ve kuruluşların bütün güne yayılan aktiviteleri dikkat çekti.

Twitter mavisi ve KristalElma hashtag’li kapıdan giriş yaptıktan sonra Vodafone Freezone’un ağına takılmamak namümkün görünüyordu.

Festivalcilerin, eski bir İstanbul kaldırımı mizanseninde, Selami Şahin’i (maketini) yanlarına alıp fotoğraf çektiresi yoksa da, yoldan çıkmaları hostesler tarafından sağlanıyordu. Çekilen fotoğraf #kafamagore hashtag’iyle Instagram’da paylaşıldığında ise bu fotoğraf anında basılıp hediye ediliyordu..

Daha kapıda eğlenceye yer açan festival, içerinin kuru bir konuşmacılar ve bilirkişiler toplaşması havasında geçmeyeceğinin ilk sinyalini veriyordu.

IMG_0676

Bu yıl “Bring Back The Magic” temasıyla düzenlenen festival belli ki sektöre kaybettiğini düşündüğü büyüyü, belki oyunu, belki çoçuksuluğu geri getirmek için sadece aynı isimli tek bir konuşmayla değil, duygusunu da yaşatmak istiyordu.

Kristal Elma, toplantılar, konkurlar, satışlar, rakamlar, hızlı geri dönüşler, hedefe tam isabet etmeler vb. dışında gerek konuşmacılarıyla, gerekse seçtiği bu temayla dahiyane fikirlerin ve uygulamaların insanın kalbine, hatta karnına dokunduğu ölçüde önem taşıyabileceğini vurgulamak istiyordu.

IMG_0694 IMG_0697

 

 

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com